Odwiedź nas również na: Odwiedź nasz profil na facebooku Projekty zrealizowane z funduszy UE
Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10 Usługi prywatne: 22 120 20 60

Przerost prostaty

 


Pr
ostata (stercz, gruczoł krokowy) to narząd u mężczyzn zlokalizowany pod pęcherzem moczowym, otaczający cewkę moczową. Jego rola to produkcja płynu w którym pływają plemniki. Prawidłowa wielkość stercza to około 20cm3.

Po 45 roku życia dochodzi do powiększania się tego gruczołu. Łagodny rozrost stercza  następuje na zewnątrz cewki moczowej, co możemy obiektywnie zmierzyć, ale również do światła cewki moczowej, co daje obiektywne lub subiektywne problemy z oddawaniem moczu.


Objawy   

Najczęstsze objawy i dolegliwości towarzyszące wynikają z podrażnienia pęcherza przez powiększony stercz (częstomocz, oddawanie moczu w nocy (nokturia), gwałtowne parcie na mocz, brak możności powstrzymania mikcji, nietrzymanie moczu „z parcia”, ból w czasie mikcji) lub z przeszkody podpęcherzowej  wynikającej z zaciskania cewki moczowej (wyczekiwanie na mikcję,  zwężenie strumienia moczu, wydłużenie czasu mikcji, osłabienie siły strumienia moczu, przerywany strumień moczu, wykapywanie moczu po mikcji, uczucie zalegania moczu w pęcherzu po mikcji, zatrzymanie moczu.

Diagnostyka:

Diagnostyka łagodnego rozrostu stercza opiera się na:

Leczenie:

Łagodny rozrost gruczołu krokowego leczymy w 90% zachowawczo stosując leczenie farmakologiczne które doskonale niweluje lub w znacznym stopniu ogranicza nieprzyjemne dolegliwości. Jest to leczenie objawowe które musi być stosowane do końca życia chorego, a kontrolowane i udoskonalane przez prowadzącego lekarza urologa.

Zaledwie w 10% przypadków konieczne jest włączenie leczenia zabiegowego, kiedy leczenie zachowawcze jest nieskuteczne, lub niemożliwe do stosowania.

Leczenie zabiegowe rozrostu gruczołu krokowego dopasowujemy indywidualnie do konkretnego przypadku chorego w zależności od czynników takich jak: wielkość stercza, obciążenia dodatkowe chorego, wiek, ryzyko choroby nowotworowej, poprzednie leczenie zabiegowe.

 

W Szpitalu Mazovia dysponujemy pełnym panelem możliwości operacyjnych gruczołu krokowego do których należy:

 

Szpital Mazovia

NZOZ Szpital Mazovia
Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U15
02-797 Warszawa

NFZ: 22 403 52 10

Usługi prywatne: 22 120 20 60

Operacje da Vinci: 22 120 20 61

fax: 22 403 52 15

Fundusze Europejskie
© Copyright 2018 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MediaHealth Polityka Cookies Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
*Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!