Odwiedź nas również na: Odwiedź nasz profil na facebooku Projekty zrealizowane z funduszy UE
Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa Operacje da Vinci: 22 120 20 61

Zadaj Pytanie

Nowy wymiar chirurgii znikomo inwazyjnej

Robot chirurgiczny da Vinci pozwala chirurgowi na wykonywanie zabiegów laparoskopowych, szczególnie w trudno dostępnych miejscach, z nieosiągalną dla innych technik dokładnością, minimalizując uraz operacyjny i utratę krwi, skracając czas hospitalizacji i rekonwalescencji, zapewniając szybszy powrót zaburzonych funkcji.

Zabiegi z użyciem robota da Vinci nie są refundowane przez NFZ.

Cennik

Wieloletnie doświadczenie Szpitala Mazovia w leczeniu raka stercza oparte na wykonaniu ponad 300 prostatektomii radykalnych otwartych i prawie 400 laparoskopowych upoważniło nas do kolejnego kroku w kierunku światowych standardów w leczeniu tej choroby (w USA prawie 90% zabiegów wykonywanych jest ze wspomaganiem robotycznym) i wprowadzeniu do praktyki klinicznej robota chirurgicznego da Vinci.

Co to jest robot chirurgiczny da Vinci?

Robot chirurgiczny da Vinci amerykańskiej firmy Intuitive Surgical wprowadzony na rynek Robot da Vinci zaprojektowany w celu ułatwienia wykonywania skomplikowanych, precyzyjnych, małoinwazyjnych zabiegów chirurgicznych na drodze laparoskopii, został wprowadzony przez amerykańską firmę Intuitive Surgical do użytku klinicznego w 1999 roku.

Zasadnicze elementy robota to konsola i część robocza. Część robocza, umieszczona na platformie, może być przemieszczana stosownie do potrzeb, ma bezpośredni kontakt z operowanym pacjentem, składa się
z czterech przegubowych, sterowalnych ramion wprowadzonych poprzez porty laparoskopowe do ciała: trzech z narzędziami z końcówkami wykonującymi manipulacje w technologii EndoWrist, czwarte to kamera endoskopowa. EndoWrist to rozwiązanie konstrukcyjne naśladująca nadgarstek, pozwalające na wykonywanie ruchów z nieograniczoną swobodą i dotarcie do trudno dostępnych miejsc w czasie zabiegu, co daje możliwość precyzyjnego preparowania, szczególnie mięśni, naczyń i nerwów, w momentach kluczowych dla wyniku czynnościowego zabiegu.

Stojąca oddzielnie konsola, połączona kablami z częścią roboczą, jest właściwym miejscem pracy chirurga wykonującego zabieg operacyjny. Jest wyposażona w układ optyczny pozwalający na oglądanie przez okulary trójwymiarowego obrazu z kamery endoskopowej w jakości HD i wielokrotnym powiększeniu, pozwalającym na bardzo precyzyjne preparowanie, manetki służące do sterowania i manipulowania narzędziami wewnątrz ciała pacjenta, pedały i przyciski do uruchomiania ssania czy koagulacji. Ruch manetek przekłada się na ruch końcówek EndoWrist.

Robot sam z siebie nie wykonuje żadnych ruchów cz działań, wszystko jest sterowane przez operatora i obsługiwane przez asystę. Dla zapewnienia najwyższej jakości zespół biorący udział w operacji jest stały, w jego skład wchodzą najbardziej doświadczeni lekarze i pielęgniarki.

Zalety wykonywania operacji robotem da Vinci

Operacje laparoskopowe wykonywane robotem da Vinci dają możliwość działania w trudno dostępnych miejscach, pozwalają na wysoką precyzję preparowania (eliminacja drżenia rąk!), hemostazy i zespoleń, co skutkuje minimalnym urazem operacyjnym, ograniczeniem możliwości powikłań pooperacyjnych, szybką rekonwalescencją i powrotem zaburzonych czynności.

Szczególna przydatność robota chirurgicznego da Vinci potwierdziła się w zabiegach urologicznych, szczególnie w prostatektomii radykalnej wykonywanej z powodu raka prostaty zapewniając zachowanie/szybszy powrót trzymania moczu, większe szanse na zachowanie potencji i krótszy czas odzyskania satysfakcjonujących funkcji seksualnych.

Robot chirurgiczny da Vinci jest uniwersalną platformą operacyjną wykorzystywaną
w różnych dziedzinach chirurgii, zwłaszcza w zabiegach urologicznych, ginekologicznych oraz kardiologicznych. W Centrum Chirurgii Robotycznej Mazovia przy użyciu robota
da Vinci wykonywane są zabiegi w zabiegach onkologicznych, a zwłaszcza w operacjach raka stercza. Podstawową metodą leczenia tej choroby w przeważającej większości przypadków jest radykalna prostatektomia, polegająca na całkowitym usunięciu gruczołu krokowego objętego zmianami nowotworowymi wraz z pęcherzykami nasiennymi
i fragmentem nasieniowodów i zespoleniu cewki z szyją pęcherza moczowego.
W uzasadnionych klinicznie przypadkach w zależności od stopnia zaawansowania choroby w odpowiednim zakresie wycięciu podlegają również węzły chłonne (limfadenektomia).

Dzięki operacji z wykorzystaniem robota chirurgicznego da Vinci możliwe jest:

• mniejsze naruszenie tkanek i struktur sąsiadujących podczas zabiegu,
  • precyzyjne, szczelne zespolenie cewki z szyją pęcherza,
  • szybsze usunięcie cewnika (zazwyczaj 3-4 doba po operacji),
  • krótszy czas unieruchomienia po operacji i rehabilitacji,
  • zachowanie/szybszy powrót trzymania moczu, większa możliwość zachowania wzwodu.

Skontaktuj się

Masz pytania dotyczące naszej działalności? Chcesz umówić się na wizytę?
Zadzwoń lub napisz.

Operacje da Vinci: 22 120 20 61 info@szpitalmazovia.pl