Odwiedź nas również na: Odwiedź nasz profil na facebooku Projekty zrealizowane z funduszy UE
Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10 Usługi prywatne: 22 120 20 60

Nasz zespół

Roman Sosnowski

dr n. med. Roman Sosnowski

Specjalista urolog, FEBU

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie, I. Wydziału Lekarskiego.

Od 1997 roku pracuje w Klinice Nowotworów Układu Moczowego Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej – Curie
w Warszawie.

Odbył staże zagraniczne w wiodących klinikach urologicznych, m.in. Aarhus University w Danii, Klinikum Kassel w Niemczech, Memorial Sloan Kettering Cancer Center w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych. Brał aktywny udział jako wykładowca, recenzent i organizator w wielu zjazdach naukowych w kraju i zagranicą m.in. Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Urologicznego, Światowej Federacji Nowotworów Urologicznych, Światowej Organizacji Raka Nerki.

Zainteresowania medyczne dotyczą diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych układu moczowo-płciowego. W codziennej praktyce klinicznej wykorzystuje najnowsze narzędzia badawcze m.in. wieloparametryczny rezonans magnetyczny, kalkulatory
i nomogramy szacujące ryzyko nowotworów prostaty lub pęcherza moczowego. Zakres zabiegów operacyjnych obejmuje chirurgię urologii onkologicznej, posiada doświadczenie w technikach laparoskopowych.

Zaangażowany w edukację i rehabilitację pacjentów, jest twórcą programów wspierających chorych, m.in. z rakiem prostaty (zapobieganie nietrzymaniu moczu po zabiegu), rakiem pęcherza moczowego (udzielanie wsparcia chorym po usunięciu pęcherza moczowego), rakiem prącia (rehabilitacja w zakresie funkcji społecznych i seksualnych chorych po amputacji prącia).
Jest autorem i współautorem ponad 100 publikacji naukowych oraz kilku rozdziałów w monografiach onkologiczno – urologicznych, m.in. prac poświęconych jakości życia pacjentów z chorobami nowotworowymi narządu moczopłciowego. Aktywnie wspiera stowarzyszenia i grupy pacjencie w zakresie działań związanych ze świadomością zdrowotną, profilaktyką pierwotną i wtórną, edukacją urologiczną. W 2012 roku wraz z Departamentem Polityki Zdrowotnej Ministerstwa Zdrowia był pomysłodawcą i twórcą, następnie uczestniczył w realizacji największego polskiego projektu edukacyjnego poświęconego profilaktyce chorób uro-onkologicznych (Mężczyzna 45plus).

Członek Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Urologicznego.

Szpital Mazovia

NZOZ Szpital Mazovia
Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U15
02-797 Warszawa

NFZ: 22 403 52 10

Usługi prywatne: 22 120 20 60

Operacje da Vinci: 22 120 20 61

fax: 22 403 52 15

Fundusze Europejskie
© Copyright 2018 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MediaHealth
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (NZOZ Szpital Mazovia, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!