Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10 Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61

Badanie urodynamiczne

Badanie urodynamiczne – czyli test gromadzenia oraz przepływu moczu – to jedno z podstawowych procedur diagnostycznych w kierunku schorzeń urologicznych. Na badanie urodynamiczne wykonywane przez doświadczonych specjalistów zapraszamy do naszego Szpitala Mazovia w Warszawie!

Badanie urodynamiczne to test wykonywany przy pomocy cewników, wprowadzanych w znieczuleniu miejscowym przez cewkę moczową do pęcherza oraz przez odbyt do kiszki stolcowej. Dzięki niemu można zmierzyć ilość moczu zalegającego w pęcherzu oraz objętość moczu oddanego w określonym czasie. Co więcej, badanie urodynamiczne pozwala uzyskać informacje dotyczące wydolności pracy mięśni zwieraczy oraz napięcia mięśni dna miednicy. Wyniki tych testów pozwalają lekarzowi określić, jaka jest przyczyna obserwowanych przez pacjenta objawów.

Badanie urodynamiczne – wskazania

Badanie wykonywać można u dzieci i dorosłych. Wśród wskazań do przeprowadzenia badania urodynamicznego znajduje się:

 • wysiłkowe nietrzymanie moczu (podczas dźwigania, kaszlu, gwałtownych ruchów),
 • moczenie nocne u dzieci,
 • częste infekcje układu moczowego,
 • problemy z trzymaniem moczu u osób po urazach rdzenia kręgowego czy chorych na stwardnienie rozsiane.

Badania urodynamicznego nie wykonuje u pacjentów z aktywnym zakażeniem dróg moczowych.

Badanie urodynamiczne – jak się przygotować?

Na badanie urodynamiczne należy zgłosić się po wykonanej dzień wcześniej lewatywie, koniecznie z pełnym pęcherzem. Rano można zjeść lekki posiłek, natomiast z następnym należy wstrzymać się do czasu zakończenia procedury. Na badanie trzeba zgłosić się z wynikami wykonanego kilka dni wcześniej badania ogólnego moczu. Posiew musi być jałowy. Na tydzień przed badaniem należy również odstawić leki mogące wpływać na funkcjonowanie pęcherza moczowego.

Na badanie urodynamiczne wykonywane przez doświadczonych lekarzy zapraszamy do Szpitala Mazovia w Warszawie! Zapewniamy opiekę najlepszych specjalistów i miłą, serdeczną atmosferę. Zachęcamy do kontaktu -> http://szpitalmazovia.pl/kontakt/.

© Copyright 2021 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!