Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Aktualności

Przy okazji Dnia Ojca Szpital Mazovia w Częstochowie w dniach 23-25 czerwca zaprasza panów powyżej 40. roku życia na bezpłatne badanie poziomu PSA w kierunku raka prostaty. Dodatkowo, w tych samych dniach podając w rejestracji hasło „Tato, zbadaj się” będzie można uzyskać 10% rabatu na konsultacje urologiczne oraz tomografię komputerową układu moczowego. Zapraszamy!

Aktualnie rak gruczołu krokowego zajmuje niechlubne pierwsze miejsce jeśli chodzi o schorzenia onkologiczne u mężczyzn. Jest to jedyny spośród nowotworów, który cechuje się dużą dynamiką wzrostu zachorowalności oraz wysokim wzrostem śmiertelności. W 2019 r. rak prostaty odpowiadał za blisko 21% zachorowań na nowotwory złośliwe wśród mężczyzn w naszym kraju oraz za 10,3% zgonów nowotworowych wśród panów.

Przyczyn tych niepokojących statystyk jest kilka. Po pierwsze – rak prostaty przez długie lata może rozwijać się bezobjawowo, a jeśli już objawy się pojawią, to są często mylone z łagodnym przerostem prostaty, bardzo powszechnym wśród mężczyzn w średnim wieku. Po drugie – wielu panów wciąż wstydzi się wizyt u urologa i rozmów o problemach z funkcjonowaniem układu moczowego. Po trzecie – niska jest świadomość tego, jak prosta jest profilaktyka raka prostaty.

Tymczasem badania profilaktyczne w kierunku tego nowotworu są szeroko dostępne i nieinwazyjne dla pacjenta. Zalicza się do nich m.in. badanie poziomu PSA we krwi.                  PSA – czyli swoisty antygen sterczowy – to białko produkowane przez komórki nabłonka gruczołowego prostaty. Jego podwyższony poziom może (ale nie musi) wskazywać na rozwój raka prostaty i zawsze jest wskazaniem do pogłębionej diagnostyki.

Tato, zbadaj się! Akcja profilaktyczna w Szpitalu Mazovia w Częstochowie

Przy okazji Dnia Ojca Szpital Mazovia w Częstochowie w dniach 23-25 czerwca zaprasza panów powyżej 40. roku życia na bezpłatne badanie poziomu PSA w kierunku raka prostaty. Akcja profilaktyczna skierowana jest do mężczyzn powyżej 40. roku życia i odbędzie się w punkcie pobrań w Szpitalu Mazovia Częstochowa przy ul. Warszawskiej 30 w godzinach 10:00 – 16:00. Na badanie nie trzeba zgłaszać się na czczo.

Dodatkowo, w tych samych dniach – czyli od 23 do 25 czerwca – podając w rejestracji Szpitala hasło „Tato, zbadaj się” będzie można uzyskać 10% rabatu na konsultacje urologiczne oraz tomografię komputerową układu moczowego.

Nie ma lepszego prezentu na Dzień Ojca niż zdrowie! Zachęcamy do skorzystania z naszej akcji profilaktycznej!

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!