Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Aktualności

W ramach Szpitala Mazovia wyodrębnione zostało Centrum Diagnostyki i Leczenia Łagodnego Rozrostu Stercza – to kolejny krok placówki w kierunku jeszcze wyższego poziomu specjalizacji oraz otwarcia na potrzeby pacjentów.

Według szacunków ekspertów, właściwie każdy mężczyzn po 50. roku życia ma problemy z prostatą. Oczywiście zmiany nie muszą mieć od razu charakteru złośliwego – zdecydowana większość przypadków to rozrost łagodny, który może być skutecznie i szybko leczony.
Właśnie w celu ułatwienia diagnostyki oraz terapii tego typu zmian w ramach Szpitala Mazovia wyodrębnione zostało Centrum Diagnostyki i Leczenia Łagodnego Rozrostu Stercza. Specjalistyczną pomoc doświadczonych urologów znajdą tu wszyscy mężczyźni, bez względu na wiek, którzy zauważą u siebie problemy z prostatą. Duży nacisk kładziony jest także na profilaktykę w postaci regularnych wizyt kontrolnych.
Większość przypadków łagodnego rozrostu prostaty można skutecznie leczyć zachowawczo, jednak u około 10% pacjentów tego typu terapia jest niemożliwa do zastosowania lub nieskuteczna. W ramach działania Centrum Diagnostyki i Leczenia Łagodnego Rozrostu Stercza w Szpitalu Mazovia pacjentom proponuje się wówczas jedną z wielu metod leczenia zabiegowego – od termoterapii gruczołu krokowego (TUMT), przez zabiegi TURP i TURPiS (przezcewkowa resekcja gruczołu krokowego z zastosowaniem prądu bipolarnego), zabiegi TULEP z wykorzystaniem lasera tulowego aż po ultranowoczesne zabiegi z zastosowaniem robota chirurgicznego da Vinci.
Zabiegi nie są co prawda refundowane przez NFZ, ale biorąc pod uwagę zdecydowanie
mniejszą inwazyjność, krótszy czas rekonwalescencji (i np. związaną z tym krótszą
nieobecność w pracy), niższe koszty zakupu leków, cewnikowania czy mniejsze ryzyko
powikłań, są dla pacjentów zdecydowanie bardziej opłacalne.
Wszystkie osoby wymagające tego typu pomocy zachęcamy do kontaktu ->
https://szpitalmazovia.pl/kontakt/.

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!