Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10 Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61

Inne choroby prostaty

 

Poza rakiem gruczołu krokowego i łagodnym rozrostem występują inne schorzenia stercza, czasem nawet bardziej dokuczliwe
i przewlekłe od powyższych.

Najczęstszym problemem w tej grupie chorób jest zapalenie stercza.

 

 

Możemy je podzielić ze względu na etiologię:

1. Cechuje się nagłym, ostrym stanem przebiegającym w wysoką gorączką, silnym bólem okolicy krocza oraz problemami z oddawaniem moczu (dyzuria – ból, pieczenie itd.)

2. Jałowe (niebakteryjne). – należy do grupy przewlekłych chorób obejmujących zespoły cewkowe, niespecyficzne dolegliwości bólowe okolicy krocza i zewnętrznych narządów płciowych. Wszystkie te schorzenia określamy mianem zespołu bólowego miednicy mniejszej (ang. chronic pelvic pain – CPP). U kobiet które nie posiadają stercza występują dolegliwości bólowe pęcherza i cewki, u mężczyzn głównie w okolicy krocza z promieniowaniem do podbrzusza, kończyn dolnych, prącia i moszny

W przypadku braku poprawy po leczeniu farmakologicznym stosujemy leczenie zabiegowe jak ostrzyknięcie gruczołu krokowego preparatem BOTOX lub termoterapia gruczołu krokowego (TUMT).

© Copyright 2021 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!