Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Innowacyjne metody operacyjne

W Szpitalu Mazovia w Warszawie do dyspozycji pacjentów pozostają najnowocześniejsze, mało inwazyjne technologie operacyjne, dzięki którym możliwa jest większa precyzja wykonywanych zabiegów oraz szybszy powrót do zdrowia.

Jeszcze niedawno właściwie każda operacja ratująca zdrowie i życia wiązała się z koniecznością dużej ingerencji w ludzki organizm. Wykonywanie niekiedy kilkunastocentymetrowych nacięć, manipulowanie narzędziami chirurgicznymi, konieczność głębokich znieczuleń ogólnych – wszystko to sprawiało, że każda operacja związana była z wysoką traumatyzacją tkanek, obfitym krwawieniem, silnymi dolegliwościami bólowymi po operacji oraz długim okresem rekonwalescencji.

W Szpitalu Mazovia wychodzimy z założenia, że operacje – np. urologiczne, onkologiczne czy ginekologiczne – nie muszą być bardzo obciążające dla pacjenta. Dlatego inwestujemy w nowoczesny sprzęt, zapewniający mniejszą inwazyjność zabiegów, ich zwiększoną precyzję i bezpieczeństwo, a także szybszy powrót do zdrowia i pełnej sprawności.

Innowacyjne metody operacyjne w Szpitalu Mazovia

 • Robot chirurgiczny da Vinci – do dyspozycji naszych pacjentów pozostaje jeden z najnowocześniejszych robotów chirurgicznych – da Vinci, wprowadzony do użytku w 1999 r. Jest on zbudowany z dwóch części: konsoli, przy której stoi lekarz oraz części roboczej zbudowanej z czterech przegubowych, sterowanych przy pomocy konsoli ramion, zakończonych narzędziami chirurgicznymi. W Szpitalu Mazovia przy pomocy robota da Vinci wykonujemy m.in. operacje ginekologiczne oraz urologiczne, w tym prostatektomie radykalne otwarte oraz prostatektomie laparoskopowe. Są one wyjątkowo precyzyjne i mniej inwazyjne dla pacjenta.
 • Laparoskopia 3D – laparoskopia to technika wykonywania operacji chirurgicznej polegająca na wprowadzeniu do jamy brzusznej miniaturowej kamery oraz narzędzi chirurgicznych poprzez niewielkie nacięcia wynoszące od 0,5 do 2 centymetrów. W Szpitalu Mazovia dysponujemy nowoczesnym videolaparoskopem trójwymiarowym firmy Olympus, który dzięki innowacyjnej giętkiej końcówce umożliwia wyjątkowo precyzyjne obrazowanie wnętrza organizmu człowieka. Podczas operacji chirurdzy dzięki specjalnym okularom widzą obraz trójwymiarowy, co zwiększa dokładność preparacji i pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo pacjenta. W Szpitalu Mazovia metodą tą wykonujemy m.in. operacje urologiczne, onkologiczne oraz zabiegi rozrostu gruczołu krokowego.
 • Endoskopia – endoskopia to metoda diagnostyczna oraz lecznicza, umożliwiająca obserwację wnętrza organizmu przy pomocy endoskopu, czyli giętkiego przewodu zakończonego miniaturową kamerą. Podczas badań endoskopowych można oglądać m.in. wnętrze dróg moczowych (cytoskopia), a także wykonywać zabiegi lecznicze. W Szpitalu Mazovia przeprowadzamy m.in. nowoczesne i nieinwazyjne endoskopowe usuwanie kamieni moczowych (URSL) oraz leczenie kamicy z użyciem endoskopu oraz lasera holmowego (RIRS).

Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów i dostęp do najnowocześniejszych metod terapii!

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!