Kompleksowe leczenie szpitalne i ambulatoryjne

Nasz Szpital Mazovia posiada podpisaną umowę z NFZ-em, ale z wielu zabiegów można też skorzystać komercyjnie. Posiadamy certyfikat „Szpitala bez bólu”, zadeklarowaliśmy również udział w programie „Szybkiej terapii onkologicznej”. Wszystko po to, by kompleksowo pomagać naszym pacjentom!

Szpital Mazovia posiada podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie urologicznych hospitalizacji w trybie planowym oraz umowę na leczenie w trybie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie urologii i ginekologii.

Wiele zabiegów przeprowadzić można również komercyjnie. Wszystkich informacji dotyczących zarówno zabiegów refundowanych, jak i prywatnych udziela recepcja szpitala.

Czym jest leczenie ambulatoryjne?

Ambulatoryjne leczenie różni się od szpitalnego tym, że nie ma potrzeby całodobowego przebywania w szpitalu. Pacjent zjawia się w placówce na określone zabiegi, badania diagnostyczne, szczepienia i konsultacje, po czym wraca do domu. Zajmuje się nim lekarz specjalista, odpowiedni dla danej choroby. Pacjent w określonych przypadkach może otrzymać leki, preparaty i opatrunki bezpłatnie – tak samo jak gdyby leczył się w szpitalu. W ramach leczenia ambulatoryjnego odbywają się też oczywiście wizyty domowe, jeśli jest taka potrzeba. Leczenie ambulatoryjne można zastosować, jeśli pozwala na to stan zdrowia pacjenta a samo leczenie nie wymaga stałej obserwacji.

Leczenie ambulatoryjne z NFZ i skierowanie

W większości wypadków, by skorzystać z opieki ambulatoryjnej, potrzebne jest skierowanie. Zwłaszcza gdy pacjent chce skorzystać z leczenia w ramach NFZ. Nie wymaga się jednak skierowania do specjalistów:

• Dentysta,
  • Psychiatra,
  • Onkolog,
  • Wenerolog,
  • Ginekolog,

a także do poradni dla osób z gruźlicą i zakażeniem HIV.

Na kompleksowość naszej opieki składa się również kilka innych czynników:

• W 2013 r. otrzymaliśmy certyfikat „Szpital bez bólu”, przyznawany przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu, Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Towarzystwo Chirurgów Polskich. Oznacza on, że przestrzegamy najwyższych standardów opieki przeciwbólowej po zabiegach operacyjnych.
  • Jesteśmy członkiem programu „Szybkiej terapii onkologicznej”. Ma ona na celu szybkie oraz sprawne przeprowadzenie pacjenta przez kolejne etapy diagnostyki i leczenia onkologicznego. „Szybka terapia onkologiczna” przeznaczona jest dla pacjentów, u których lekarze podejrzewają lub stwierdzą nowotwór złośliwy.
  • Oprócz leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego, na miejscu można u nas wykonać m.in. badania kwalifikacyjne do zabiegu oraz badania laboratoryjne.
  • Przeprowadzamy biopsje (również fuzyjne), oferujemy szeroki zakres badań ultrasonograficznych (m.in. jamy brzusznej, USG TRUS oraz układu moczowego).

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!