Konsultacje ginekologiczne w Szpitalu Mazovia

Z przyjemnością informujemy, że do zespołu Szpitala Mazovia dołączył dr n.med. Maciej Olszewski – ceniony i doświadczony specjalista w zakresie ginekologii i onkologii. Wszystkie pacjentki zainteresowane konsultacjami z dr. Olszewskim zapraszamy do kontaktu!

Ginekolog to lekarz, który towarzyszy kobiecie przez całe życie. U dziewcząt w okresie dojrzewania kontroluje ten proces, u dorosłych kobiet zajmuje się m.in. regulacją cyklu miesiączkowego, pomocą w planowaniu rodziny, doborem najlepszych metod antykoncepcji, prowadzeniem ciąży i opieką okołoporodową. Pod kontrolą ginekologa muszą się znajdować również kobiety w okresie menopauzy.

Oczywiście ginekolog zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób kobiecych narządów płciowych na każdym etapie życia pacjentki. Dość często spotykanymi schorzeniami, które dotknąć mogą panie w każdym wieku, są m.in. infekcje intymne (wirusowe, bakteryjne, grzybicze), różnego rodzaju nadżerki i torbiele, a także endometrioza czy mięśniaki macicy. Bardzo ważną rolą ginekologa jest także profilaktyka, diagnostyka i leczenie nowotworów kobiecych narządów płciowych.

Współczesna ginekologia zna wiele skutecznych metod leczenia chorób narządów rodnych u kobiet. W przypadku różnego rodzaju zabiegów chirurgicznych jednym z najnowocześniejszych sposobów leczenia są operacje wykonywane przy pomocy robota da Vinci. Pozwala on na znacznie zwiększenie precyzji zabiegu, poprawę widoczności pola zabiegowego, zmniejszenie traumatyzacji tkanek, zmniejszenie ryzyka powikłań oraz skrócenie czasu rekonwalescencji. Robot da Vinci w ginekologii jest wykorzystywany podczas takich zabiegów, jak:

Oczywiście robot da Vinci znajduje również zastosowanie podczas operacji raka trzonu macicy oraz raka szyjki macicy – w wielu przypadkach ich efekty są o wiele lepsze niż przy zastosowaniu klasycznej laparoskopii.

Konsultacje ginekologiczne z dr. n. med. Maciejem Olszewskim

Wszystkie panie, które chcą dbać o swoje zdrowie intymne lub poszukują pomocy w przypadku różnego rodzaju chorób ginekologicznych, mogą już zapisywać się na konsultacje z dr. n. med. Maciejem Olszewskim, który dołączył do zespołu specjalistów Szpitala Mazovia. Jest on absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie, specjalistą II stopnia z położnictwa i ginekologii, posiada specjalizację szczegółową z ginekologii onkologicznej. Dr Olszewski leczy m.in. dość często spotykane infekcje dróg rodnych, nadżerki szyjki macicy, ale także endometriozę czy nowotwory narządów płciowych.

Wykonuje USG narządu rodnego, zabiegi ginekologiczne (łyżeczkowanie macicy, usuwanie nadżerek, polipów, mięśniaków, usuwanie endometriozy), a także operacje z zakresu onkologii ginekologicznej (leczenie raka szyjki macicy, jajnika, sromu, endometrium).

Pacjentki zainteresowane konsultacjami z dr. Olszewskim zapraszamy do kontaktu. Zapewniamy opiekę doświadczonego specjalisty, pełną dyskrecję oraz dostęp do najnowocześniejszych metod diagnostyki i leczenia!