Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Laparoskopia 3D w szpitalu Mazovia

Laparoskopia 3D w szpitalu MazoviaTechnologia 3D większości osób kojarzy się w pierwszej chwili z branżą filmową czy też grami komputerowymi. Warto jednak wiedzieć, że jest ona coraz szerzej wykorzystywana również w medycynie. Przykładem jest laparoskopia 3D – innowacyjna, mało inwazyjna i bezpieczna metoda przeprowadzania zabiegów chirurgicznych, dostępna dla pacjentów naszego szpitala Mazovia.

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest laparoskopia. Jest to metoda operacyjna pozwalająca zastąpić klasyczne cięcie chirurgiczne. Podczas zabiegu wykorzystuje się tzw. trokary, czyli specjalne tuleje pozwalające na wprowadzenie narzędzi laparoskopowych przez powłoki ciała, a dzięki zastosowaniu kamery endoskopowej, zwanej też laparoskopem, lekarz może wykonać zabieg pod kontrolą wzroku. Dzięki temu zdecydowanie zmniejsza się traumatyzacja tkanek, a jednocześnie wzrasta precyzja wykonywania zabiegu.

W ostatnich latach laparoskopię, samą w sobie nowoczesną i innowacyjną, udoskonalono jeszcze bardziej poprzez zastosowanie obrazowania 3D. Wiodące firmy medyczne od wielu lat rozwijały tą technologię, a liderem w tym względzie jest japońska firma Olympus, która wprowadziła niedawno trzecią generację trójwymiarowego systemu obrazowania.

Laparoskopia 3D – jakie korzyści?

Laparoskopia 3D niesie ze sobą korzyści zarówno dla przeprowadzającego operację lekarza, jak i dla pacjenta. Obraz pokazywany przez kamerę jest trójwymiarowy, a więc o wiele dokładniejszy niż obraz obserwowany na monitorze podczas zabiegów wykonywanych tradycyjnymi metodami. Pozwala to lepiej uwidocznić zależności anatomiczne, a dzięki jakości HD – nawet najdrobniejsze szczegóły budowy ciała pacjenta. Dzięki temu lekarz ma niesamowicie precyzyjny wgląd w pole operacyjne, co znacznie zwiększa skuteczność oraz dokładność zabiegu. Co ważne, okulary, z których korzystają lekarze nie męczą wzroku, więc można z nich korzystać nawet podczas długich, wielogodzinnych operacji.

Dla pacjenta laparoskopia 3D oznacza przede wszystkim większe bezpieczeństwo oraz mniejszą inwazyjność zabiegu. Laparoskop 3D również wprowadza się do organizmu przez niewielkie nacięcia – nie ma potrzeby szerokiego rozcinania powłok skórnych, dzięki czemu dolegliwości bólowe po operacji są mniejsze, a powrót do zdrowia i pełni sprawności – znacznie szybszy.

Laparoskopia 3D – zastosowanie

Przy pomocy laparoskopii 3D wykonuje się rozmaite operacje, m.in. z zakresu chirurgii bariatrycznej, ginekologicznej, a nawet onkologicznej. W naszym szpitalu Mazovia ten nowoczesny sprzęt znajduje zastosowanie m.in. podczas zabiegów:

Wszystkie te i inne operacje wykonują u nas doświadczeni, wysoko wykwalifikowani lekarze, a pacjent znajduje się pod stałą opieką profesjonalnego personelu. Osoby zainteresowane zabiegami laparoskopii 3D zapraszamy do kontaktu -> https://szpitalmazovia.pl/kontakt/

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!