Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Leczenie chorób prostaty

Leczenie chorób prostatyProstata, zwana również gruczołem krokowym lub sterczem, to narząd mięśniowo-gruczołowy, wchodzący w skład męskiego układu płciowego. Jego głównym zadaniem jest produkcja wydzieliny będącej nośnikiem plemników. U wielu mężczyzn wraz z upływem lat dochodzi do różnych problemów z funkcjonowaniem prostaty. Na szczęście schorzenia tego typu można skutecznie leczyć, co od lat robimy w naszym szpitalu Mazovia.

Jednym z najczęstszych schorzeń prostaty jest jej łagodny przerost – szacuje się, że problem ten dotyczy nawet 60% 60-latków oraz 80% 80-latków. Z biegiem lat na skutek różnych czynników prostata powiększa się i uciska na cewkę moczową, która przebiega przez jej środek. Objawiać się to może np. częstomoczem dziennym i nocnym, parciami naglącymi, osłabieniem strumienia moczu, czasem dochodzi także do pogorszenia sprawności seksualnej.

Przerost prostaty trzeba leczyć, bo może spowodować całkowite zatrzymanie moczu oraz związane z tym zatrucie organizmu. W około 90% przypadków skuteczne jest zachowawcze leczenie farmakologiczne, które ogranicza, a nawet zupełnie niweluje przykre objawy. Czasami jednak nie przynosi ono oczekiwanych rezultatów i konieczne jest włączenie leczenia zabiegowego. W szpitalu Mazovia wykonujemy zabiegi różnymi metodami – za każdym razem sposób leczenia jest dopasowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Zabiegowe leczenie przerostu prostaty może więc przyjąć postać:

Leczenie innych chorób prostaty

Oczywiście łagodny przerost prostaty to niejedyne schorzenie dotyczące gruczołu krokowego. Do naszych specjalistów z zakresu urologii zgłaszają się również panowie m.in. z zapaleniem stercza. Jest to choroba, która objawia się ostrym, bardzo silnym bólem krocza, problemami z oddawaniem moczu, a także wysoką gorączką. Lekarz stawia diagnozę m.in. na podstawie badania fizykalnego, badania per rectum (przez odbyt) oraz wyników badań laboratoryjnych i obrazowych (m.in. USG). W zdecydowanej większości przypadków skuteczną metodą leczenia jest wdrożenie dożylnych lub doustnych antybiotyków, leków przeciwzapalnych oraz przeciwbólowych.

Jeśli dolegliwości nie mają podłoża bakteryjnego, zazwyczaj u pacjentów diagnozuje się tzw. zespół bólowy miednicy mniejszej. Jest to schorzenie o nieustalonej etiologii, zaś leczenie obejmować może m.in. ostrzyknięcie krocza preparatem zawierającym botoks lub zabieg termoterapii gruczołu krokowego (TURP).

Chorób prostaty nie wolno się wstydzić! Współczesna urologia zna mnóstwo nieinwazyjnych i bezpiecznych metod leczenia schorzeń stercza, pozwalających pozbyć się przykrych dolegliwości i zachować funkcje seksualne. Wszystkich panów wymagających tego typu specjalistycznej pomocy zapraszamy do szpitala Mazovia! Zapewniamy opiekę doświadczonych lekarzy oraz dostęp do najnowocześniejszych technik leczenia. Zachęcamy do kontaktu -> http://szpitalmazovia.pl/kontakt/.

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!