Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Mężczyzno warto…się zbadać!

Panowie, najlepszym prezentem, jaki możecie sobie podarować, jest zadbanie o swoje zdrowie. W Szpitalu Mazovia panowie skorzystać mogą z szerokiego zakresu urologicznych badań profilaktycznych i przesiewowych.

Bez względu na płeć i wiek, podstawowa profilaktyka różnego rodzaju chorób wygląda tak samo. Przynajmniej raz w roku należy zgłosić się na badanie laboratoryjnie krwi i moczu, wykonać warto również pomiar poziomu cukru i ciśnienia. Panowie szczególną uwagę powinni przykładać także do profilaktyki urologicznej, zwłaszcza pod kątem ewentualnych zmian w obrębie prostaty. Jakie badania warto w tym kierunku wykonać?

Profilaktyka urologiczna w Szpitalu Mazovia

Podstawowe badania profilaktyczne w kierunku chorób prostaty to badanie prostaty per rectum oraz badanie krwi oznaczające stężenie czynnika PSA. Badanie prostaty per rectum, czyli przez odbyt, to bardzo prosta, zupełnie nieinwazyjna procedura, na którą każdy mężczyzna po 45.-50. roku życia powinien zgłosić się do urologa raz do roku. Specjalista jest dzięki niemu w stanie wykryć ewentualne powiększenie prostaty i skierować pacjenta na bardziej szczegółową diagnostykę. Bardzo cenne pod względem profilaktyki i diagnostyki jest także oznaczenie we krwi stężenia czynnika PSA, czyli markera przerostu prostaty. Podwyższony poziom tego wskaźnika może (ale nie musi) oznaczać, że w obrębie prostaty toczy się stan zapalny lub ma miejsce łagodny przerost tkanek prostaty. Czasem może to być również sygnał rozwijających się zmian nowotworowych.

Nieprawidłowości w wynikach badania per rectum i/lub badania PSA są sygnałem do pogłębionej diagnostyki. W większości przypadków wykonuje się USG prostaty – przez powłoki brzuszne lub USG TRUS, czyli specjalną sondą doodbytniczą. Jeśli wykażą one zmiany w obrębie prostaty, kolejne możliwe kroki to np. rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa lub biopsja fuzyjna prostaty. Wszystkie te badania wykonujemy na miejscu w Szpitalu Mazovia.

Warto pamiętać, że w naszej placówce specjalizujemy się również w leczeniu chorób prostaty – zarówno w postaci łagodnego przerostu gruczołu krokowego, jak i nowotworów złośliwych. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem wykorzystywanym podczas operacji (lasery, robot chirurgiczny da Vinci), dzięki czemu są one mało inwazyjne i bezpieczne dla pacjenta, a zarazem bardzo skuteczne.

Wszystkich panów zapraszamy na badania profilaktyczne i konsultacje urologiczne do Szpitala Mazovia. Umów się na wizytę w dogodnym dla Ciebie terminie -> https://szpitalmazovia.pl/kontakt/.

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!