Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem – zadbaj o swoje zdrowie!

4 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. Przy tej okazji warto zadbać o swoje zdrowie i zgłosić się do naszego Szpitala Mazovia na badania profilaktyczne w kierunku chorób nowotworowych układu moczowego.

Na nowotwory układu moczowego składają się choroby nowotworowe gruczołu krokowego (prostaty) i jądra u mężczyzn, a także nowotwory moczowodu, pęcherza moczowego oraz nerki zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Nowotwory układu moczowego – zdaniem wielu specjalistów onkologii – sprawiają bardzo duże trudności diagnostyczne. Przez długi czas rozwijają się bowiem bezobjawowo, a jeśli objawy już się pojawią – są mało charakterystyczne, często mylone np. z infekcjami bakteryjnymi układu moczowego. W profilaktyce chorób nowotworowych układu moczowego bardzo ważna jest więc czujność onkologiczna każdego pacjenta, czyli zwracanie uwagi na takie objawy, jak:

Kluczowe badania profilaktyczne

W profilaktyce chorób nowotworowych układu moczowego bardzo istotne są także badania. Przynajmniej raz w roku – a Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem jest ku temu doskonałą okazją – należy zgłosić się na badanie laboratoryjne moczu. Panom po 40.-45. roku życia zaleca się także profilaktyczne badanie per rectum (przez odbyt), które pozwala wykryć ewentualne nieprawidłowości w obrębie prostaty oraz oznaczenie stężenia antygenu sterczowego PSA.

Osoby z grup podwyższonego ryzyka oraz pacjenci z niepokojącymi objawami lub nieprawidłowymi wynikami badań laboratoryjnych powinny również zgłaszać się regularnie na takie badania, jak:

Wszystkie te badania wykonujemy w naszym Szpitalu Mazovia.

Urologia onkologiczna w Szpitalu Mazovia

Warto pamiętać, że Szpitalu Mazovia zapewniamy kompleksową pomoc również tym pacjentom, u których zdiagnozowano chorobę nowotworową układu moczowego. Na miejscu wykonujemy nowoczesne, skuteczne i małoinwazyjne operacje m.in. nowotworów prostaty oraz nerki – z zastosowaniem laparoskopii 3D oraz robota chirurgicznego da Vinci. Współpracujemy z wiodącymi ośrodkami prowadzącymi radioterapię, oferujemy pacjentom opiekę doświadczonych onkologów-urologów oraz profesjonalnego, wysoko wyspecjalizowanego personelu. Pacjentów wymagających tego typu wsparcia zapraszamy do kontaktu -> http://szpitalmazovia.pl/kontakt/.

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!