Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Aktualności

Szpital Mazovia – jako pierwsza i jedyna placówka w Polsce – dysponuje mikroskopem konfokalnym VivaScope 2500, który ma zastosowanie w badaniach śródoperacyjnych w chirurgii onkologicznej, w tym w prostatektomii radykalnej wykonywanej z powodu raka prostaty.
Prostatektomia radykalna w przypadku raka prostaty to operacja całkowitego usunięcia gruczołu krokowego oraz pęcherzyków nasiennych i zespolenia pęcherza moczowego z cewką moczową, wykonywana otwartą metodą klasyczną, laparoskopową, laparoskopową wspomaganą robotem Da Vinci. Istotnym elementem zabiegu jest badanie śródoperacyjne usuniętych tkanek i ocena doszczętności zabiegu. W Szpitalu Mazovia badanie to wykonywane jest za pomocą mikroskopu konfokalnego VivaScope 2500, w trakcie operacji bezpośrednio po wycięciu prostaty, dzięki czemu unika się czasochłonnego przygotowania preparatu, barwienie tkanek trwa zaledwie kilka minut, a powstały dzięki mikroskopowi obraz daje informacje identyczne jak w tradycyjnej histologii. Unika się w ten sposób czasochłonnego oczekiwania na wynik badania metodami tradycyjnymi i znacząco skraca się czas znieczulenia i operacji. Mikroskop konfokalny VivaScope 2500 umożliwia powiększenie obrazu do 550 razy, a jednocześnie usunięta tkanka pozostaje niezmieniona, dzięki czemu można ją wykorzystać do dalszych badań histologicznych.
Pacjentów z nowotworem gruczołu krokowego zapraszamy do kontaktu – https://szpitalmazovia.pl/kontakt/. Zaproponujemy kompleksową opiekę medyczną i dostosowaną do indywidualnego stanu metodę leczenia.

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!