Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu to bardzo wstydliwy i utrudniający normalne funkcjonowanie problem. Może ono przytrafić się zarówno kobietom, jak i mężczyznom, w różnym wieku. Diagnostykę nietrzymania moczu oraz nowoczesne metody leczenia tego schorzenia oferujemy pacjentom w naszym Szpitalu Mazovia w Warszawie!

Nietrzymanie moczu to niekontrolowane, mimowolne oddawanie moczu. Szacuje się, że z problemem tym boryka się nawet 20% kobiet po 40. roku życia, około 50% kobiet i 30% mężczyzn po 80. roku życia, a także spora grupa kobiet młodych, po porodzie. Niestety, według szacunków, do lekarza z tym problemem zgłasza się jedynie połowa osób borykających się z tym schorzeniem.

Nietrzymanie moczu – przyczyny

Nietrzymanie moczu może mieć różne przyczyny.

 • U kobiet najczęściej jest ono spowodowane osłabieniem i rozciągnięciem dna miednicy mniejszej, do którego dochodzi wskutek naturalnych procesów starzenia organizmu lub przebytych porodów.
 • U pań w okresie menopauzy zaburzenia w produkcji hormonów, szczególnie niedobór estrogenów, mogą powodować opadnięcie układu rozrodczego, w tym cewki moczowej.
 • Przyczyną nietrzymania moczu może być również nadreaktywność pęcherza moczowego, które cechują się występowaniem m.in. parć naglących z popuszczaniem.
 • U mężczyzn najczęściej występuje nietrzymanie moczu z powodu przepełnienia i rozciągnięcia pęcherza. Z tego właśnie powodu mocz wycieka stale lub okresowo. Jego bezpośrednim powodem jest powiększenie prostaty.

Leczenie nietrzymania moczu w Szpitalu Mazovia

Wysiłkowe nietrzymanie moczu – spowodowane osłabieniem mięśni dna miednicy lub zmianami hormonalnymi – w naszym Szpitalu leczymy m.in. poprzez rehabilitację mięśni Kegla. Jeśli nie przynosi to oczekiwanych rezultatów, można u nas wykonać zabiegi operacyjne TOT lub TVT, które zapewniają doskonałą skuteczność. Nietrzymanie moczu z parcia leczymy farmakologiczne lub poprzez ostrzykiwanie ściany pęcherza moczowego botoksem.

Wszystkich pacjentów borykających się z nietrzymaniem moczu zapraszamy do Szpitala Mazovia! Nasi specjaliści pomogą skutecznie pozbyć się tego krępującego problemu! Zachęcamy do kontaktu -> http://szpitalmazovia.pl/kontakt/.

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!