Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Nowoczesne leczenie raka prostaty

Nowotwór prostaty to nie wyrok! Zdiagnozowany odpowiednio wcześnie może być skutecznie leczony i to przy użyciu najnowocześniejszych, mało inwazyjnych metod. W Szpitalu Mazovia pacjentom ze zdiagnozowanym rakiem prostaty oferujemy operacje wykonywane przy użyciu innowacyjnego robota chirurgicznego da Vinci.
Każdy mężczyzna już po 45.-50. roku życia powinien regularnie zgłaszać się na konsultacje urologiczne w celu zbadania prostaty. Proste i nieinwazyjne badanie per rectum (przez odbyt) wykonane przez urologa pozwala wykryć ewentualne zmiany i skierować pacjenta na dalszą diagnostykę.
Oczywiście należy pamiętać, że nie każda zmiana w obrębie prostaty musi od razu oznaczać nowotwór. U panów w średnim i podeszłym wieku często diagnozuje się bowiem łagodny rozrost stercza. Jest to choroba, która daje co prawda nieprzyjemne objawy, takie jak np. parcia naglące na mocz i uczucie nieopróżnionego pęcherza po mikcji, ale może być skutecznie leczona. W wielu przypadkach pomoże dopasowana do potrzeb farmakoterapia, dostępne są także nowoczesne metody leczenia zabiegowego. W Szpitalu Mazovia łagodny rozrost prostaty leczymy przy użyciu lasera tulowego Soltive Thulium Premium. Emitowana przez urządzenie energia pozwala oddzielić przerośniętą tkankę gruczołową od prawidłowej tkanki prostaty, jednocześnie szybko zaopatrując okoliczne naczynia krwionośne.

Operacje raka prostaty z użyciem robota da Vinci

Nawet jeśli szczegółowa diagnostyka potwierdzi jednak występowanie raka prostaty, nie musi to być dla pacjenta wyrok. Oczywiście rokowania są tym lepsze, im szybciej choroba została wykryta, ale na proces terapii wpływa także wybrana metoda leczenia operacyjnego. U znacznego odsetka pacjentów postępowaniem pierwszego wyboru jest tzw. prostatektomia radykalna, a więc całkowite usunięcie prostaty z pęcherzykami nasiennymi oraz okolicznymi węzłami chłonnymi.
Jeszcze kilka lat temu operacje tego typu wykonywano z zastosowaniem tradycyjnych technik chirurgicznych, wymagających obszernych nacięć powłok brzusznych pacjenta, a następnie – długiej rekonwalescencji. W Szpitalu Mazovia istnieje możliwość przeprowadzenia prostatektomii radykalnej z użyciem nowoczesnego robota chirurgicznego da Vinci. Składa się on z czterech ramion wyposażonych w kamerę endoskopową oraz narzędzia chirurgiczne, a także konsoli, poprzez którą lekarz obsługuje ramiona.
W porównaniu do tradycyjnych operacji, zabieg z wykorzystaniem robota da Vinci jest mniej inwazyjny dla pacjenta, bezpieczniejszy, bardziej precyzyjny i obarczony niższym ryzykiem powikłań. Wymaga on wykonania nacięć skórnych o szerokości zaledwie 1-2 cm, zdecydowanie mniejsze jest krwawienie okołozabiegowe i niższa traumatyzacja okolicznych tkanek. Lekarz zyskuje lepsze pole widzenia, ma zapewnioną wyjątkową precyzję działania i dostęp nawet do trudniej położonych tkanek. Rekonwalescencja po operacji trwa kilkanaście
dni, u pacjenta zostaje zachowane trzymanie moczu (lub szybciej ono wraca), większa jest także szansa na zachowanie wzwodu. Oczywiście w zależności od indywidualnych potrzeb, operacyjne leczenie raka prostaty z wykorzystaniem robota da Vinci może być uzupełnione o chemioterapię i/lub radioterapię.
Diagnoza raka prostaty dla każdego pacjenta jest bardzo trudnym przeżyciem. W Szpitalu Mazovia zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów oraz dostęp do najnowocześniejszych metod leczenia tej choroby, pomagając pacjentom przejść przez cały proces terapii. Zachęcamy do kontaktu: https://szpitalmazovia.pl/kontakt/

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!