Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Nowoczesne technologie w Szpitalu Mazovia – dla zdrowia naszych pacjentów!


W Szpitalu Mazovia oferujemy pacjentom leczenie m.in. schorzeń urologicznych oraz ginekologicznych przy użyciu nowoczesnego sprzętu, zapewniającego skuteczność terapii, mniejszą inwazyjność zabiegów i szybszy powrót do zdrowa. Zalicza się do nich robot chirurgiczny da Vinci oraz najnowszy nabytek naszego Szpitala – światłowodowy laser tulowy Soltive Thulium Premium.

W Szpitalu Mazovia przywiązujemy ogromną wagę, by być na bieżąco z najnowocześniejszymi metodami leczniczymi, które oferuje współczesna medycyna. Innowacyjne urządzenia, nowoczesne procedury zabiegowe, cały czas udoskonalane metody leczenia – wszystko to sprawia, że pacjent w trudnych momentach swojego życia otrzymuje odpowiednią pomoc i może szybko wrócić do pełni zdrowia i sprawności.

Robot chirurgiczny da Vinci

Już od 2017 r. w naszej placówce wykorzystujemy robota chirurgicznego da Vinci, który ułatwia laparoskopowe wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. Jest on sterowany przez wyspecjalizowanego lekarza-operatora, w praktyce eliminując możliwość wystąpienia błędu ludzkiego. Robot daje możliwość pracy nawet w trudno dostępnych miejscach organizmu, pozwala na wyjątkową precyzję preparowania tkanek, zmniejsza urazy i krwawienie okołooperacyjne, przyspiesza czas rekonwalescencji oraz zmniejsza ryzyko powikłań

W Szpitalu Mazovia wykonujemy urologiczne oraz ginekologiczne operacje laparoskopowe wspomagane robotem da Vinci. Przy jego użyciu wykonujemy m.in. zabiegi radykalnej prostatektomii, czyli całkowitego usunięcia gruczołu krokowego objętego zmianami nowotworowymi wraz z pęcherzykami nasiennymi i fragmentem nasieniowodów. Jest to zabieg mniej inwazyjny dla pacjenta (wykonanie nacięć o rozmiarach 1-2 cm przy 30 cm podczas tradycyjnych operacji), wiąże się z mniejszą utratą krwi, krótszym czasem cewnikowania oraz unieruchomienia po operacji. U pacjenta możliwe jest zachowanie (lub szybszy powrót) trzymania moczu, większa jest także szansa na zachowanie wzwodu.

U pań robot da Vinci znajduje zastosowanie w leczeniu nowotworów narządów płciowych, głównie raka trzonu macicy. Pozwala on na skuteczne usunięcie ognisk choroby bez uszkodzeń połączeń nerwowych odpowiedzialnych np. za trzymanie moczu. Operacja trwa krócej, jest bezpieczniejsza, mniej inwazyjna, a pacjentki szybciej wracają do zdrowia.

Światłowodowy laser tulowy Soltive Thulium Premium

Nowością w Szpitalu Mazovia jest jedyny w naszym kraju światłowodowy laser tulowy Soltive Thulium Premium, określany jako największa innowacja na rynku laserów medycznych w ciągu ostatnich 20 lat. Wykorzystywany jest przede wszystkim w zabiegach małoinwazyjnego rozkruszania kamieni w układzie moczowym (nerki, pęcherz moczowy, moczowody) oraz w zabiegach enukleacji łagodnego rozrostu prostaty.

Jeśli chodzi o rozkruszanie kamieni, światłowodowy laser Soltive Thulium Premium dokonuje tego w czasie o połowę krótszym niż inne tego typu urządzenia – kamienie są kruszone na bardzo niewielkie części, które mogą zostać skutecznie wypłukane z organizmu. Dzięki temu mniejsze jest ryzyko bolesnej kolki nerkowej. Pacjent szybciej wraca też do zdrowia.

Energia emitowana przez laser jest także wykorzystywana w zabiegach enukleacji łagodnego rozrostu prostaty. Umożliwia ona sprawne oddzielenie tkanki gruczolaka od tkanki stercza, jednocześnie zaopatrując okoliczne naczynia krwionośne. Mniejsze jest więc krwawienie okołozabiegowe, a lekarz ma lepszą widoczność pola zabiegowego. U pacjenta występuje też niższe ryzyko powikłań w postaci zaburzeń erekcji czy nietrzymania moczu.

Wszystkich pacjentów zainteresowanym zabiegami z użyciem robota da Vinci lub lasera Soltive Thulium Premium zapraszamy do kontaktu -> https://szpitalmazovia.pl/kontakt/. Podczas konsultacji specjalista odpowie na wszystkie pytania i dobierze najlepszą metodę leczenia konkretnej dolegliwości!

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!