Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Onkologia urologiczna

Zadaj Pytanie

  Onkologia urologiczna to dział medycyny zajmujący się diagnostyką oraz leczeniem nowotworów układu moczowego. Stanowi to jeden z priorytetów naszej codziennej pracy – dzięki postępowi w zakresie wczesnego wykrywania oraz rozwojowi nowoczesnej diagnostyki obrazowej chorób nowotworowych możemy szybciej i dokładniej określić stopień zaawansowania choroby. Pozwala to na precyzyjne dostosowanie metody leczenia dla każdego chorego.

  Choroby nowotworowe układu moczowego to jedne z najczęściej występujących nowotworów, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. W wielu przypadkach sprawiają one duże kłopoty diagnostyczne – we wczesnych stadiach dają mało charakterystyczne objawy, przez co bywają bagatelizowane przez pacjentów. Z tego względu często rozpoznaje się je dość późno, gdy szanse na skuteczne leczenie są już mniejsze. Dlatego każdy onkolog-urolog ze Szpitala Mazovia zachęca, by zgłaszać się do lekarza zawsze, gdy zauważamy u siebie objawy w postaci:

  • częstomoczu,
  • pieczenia w cewce moczowej,
  • zaburzeń w oddawaniu moczu,
  • obecności krwi w moczu,
  • nietypowego bólu w okolicach lędźwiowych.

  Onkologia urologiczna – co obejmuje?

  Urologia onkologiczna obejmuje diagnostykę oraz leczenie takich chorób, jak:

  • rak stercza – występujący najczęściej u mężczyzn powyżej 50. roku życia, rozwijający się wolno, wykryty we wczesnym stadium całkowicie uleczalny,
  • rak jądra – jeden z najczęściej występujących nowotworów u młodych mężczyzn, może przyjmować postać tzw. nasieniaków, nienasieniaków oraz chłoniaków,
  • rak moczowodu oraz miedniczki – dość trudny do rozpoznania ze względu na utajony przebieg oraz ukryte objawy,
  • rak pęcherza moczowego – częściej chorują na niego mężczyźni niż kobiety, do czynników ryzyka zalicza się m.in. palenie papierosów,
  • rak nerki – stanowi 3% nowotworów, co daje około 5 tys. przypadków rocznie w Polsce, czynniki ryzyka to m.in. otyłość i palenie papierosów.

  Urologia onkologiczna w Szpitalu Mazovia

  Pragnąc zapewnić standardy wielodyscyplinarnego leczenia onkologicznego, na stałe współpracujemy z wiodącymi ośrodkami onkologicznymi i radioterapii. Biorąc również pod uwagę maksymalne zmniejszenie inwazyjności i skutków ubocznych, doskonalimy techniki małoinwazyjne, takie jak laparoskopia 3D oraz wprowadziliśmy chirurgię robotyczną z zastosowaniem robota da Vinci. Do dyspozycji naszych pacjentów pozostają wyspecjalizowani onkolodzy-urolodzy z wieloletnim doświadczeniem, a także profesjonalny personel, niosący pomoc w tak trudnych dla każdego chwilach.
  Zachęcamy do kontaktu -> http://szpitalmazovia.pl/kontakt/


  Skontaktuj się z nami

  Masz pytania dotyczące naszej działalności? Chcesz umówić się na wizytę?
  Zadzwoń lub napisz.

  22 403 52 10 22 120 20 60 22 120 20 61 info@szpitalmazovia.pl
  © Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
  Fundusze Europejskie
  Masz pytanie?
  Napisz do nas
  close
  Potrzebujesz więcej
  informacji?
  Oddzwonimy do Ciebie

   OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

   1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
   2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
   3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
   4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
   5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
   6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
   7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
   8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
   *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
   Zostaw numer
   oddzwonimy!