Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Rak nerki

Rak nerki wywodzący się z miąższu nerkowego jest najczęstszym nowotworem tego narządu.

Leczeniem z wyboru w przypadku tego nowotworu jest zabieg operacyjny.  Zależnie od stopnia zaawansowania można usunąć
w sposób selektywny guz nerki (leczenie nerokooszczędzające – częścicowa resekcja nerki).
W przypadku dużych guzów może być konieczne usunięcie całej nerki.

Zabiegi usunięcia nerki (nefrektomia) jak i wyłuszczenia guza nerki są wykonywane na drodze laparoskopowej. Zastosowanie techniki robotycznej znalazła szczególne zastosowanie w przypadku częściowej resekcji nerki, gdzie konieczna jest bardzo duża dokładność oraz precyzja w trakcie usuwania guza jak i zabezpieczenia nerki przed krwawieniem.

Co może być objawem tej przypadłości?

W większości przypadków 60-70% guzów nerki są one wykrywane przypadkowo w trakcie wykonywania badania USG lub CT jamy brzusznej.  Jedynie w przypadku bardzo dużych guzów u szczupłych osób można zaobserwować uwypuklający powłoki guz okolicy lędźwiowej .

Zazwyczaj wstępne rozpoznanie postawione na podstawie badania USG jest potwierdzane za pomocą badania CT (tomografia komputerowa) lub NMR (rezonans magnetyczny).  Na tej podstawie biorąc pod uwagę lokalizację i wielkość guza lekarz przedstawia najwłaściwszy sposób postępowania w danym przypadku. W przypadku guzów nerek nie wykonuje się przedoperacyjnej biopsji zmian.

W nerce mogą występować również zmiany łagodne jak torbiele i inne zmiany, które nie wymagają leczenia operacyjnego a jedynie obserwacji. Każdy przypadek  jest analizowany indywidualnie na podstawie przeprowadzonej diagnostyki obrazowej.

Jak może wyglądać leczenie?

Leczenie farmakologiczne – nowoczesne leki antynowotworowe stosowane są jedynie jako terapia uzupełniająca po zakończeniu leczenia chirurgicznego w przypadku zmian zaawansowanych.  Radioterapia i klasyczna chemioterapia w przypadku.

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!