Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Profilaktyka urologiczna – dlaczego to takie ważne?

Wielu mężczyzn unika wizyt u lekarza – zakładają, że dopóki nic nie wskazuje na problemy zdrowotne, nie ma potrzeby się leczyć. Jednak nawet wtedy, kiedy brak objawów, w organizmie może toczyć się poważna choroba.

Jednym z największych zagrożeń jest rak prostaty, który co roku zbiera tragiczne żniwo w Polsce. Jesteśmy jedynym krajem w Unii Europejskiej, w którym ciągle obserwuje się wzrost śmiertelności na raka gruczołu krokowego, podczas gdy w innych państwach członkowskich wskaźnik ten spada. Każdego roku ponad 16 tysięcy mężczyzn diagnozowanym jest z rakiem prostaty, rocznie notuje się z tego powodu ponad 5 tysięcy zgonów. Przyczyn takiego stanu dopatrywać się można w opóźnionej diagnostyce i męskiej niechęci do badań profilaktycznych.

Każdy mężczyzna po 45. roku życia powinien regularnie odwiedzać urologa, a jeśli w rodzinie zdarzały się przypadki raka prostaty, to regularnie badać się należy już od 40. roku życia. Podstawą jest badanie per rectrum, podczas którego urolog palpacyjnie określa stan gruczołu prostaty oraz badanie stężenia PSA.

Badania a COVID – jak pandemia wpłynęła na dostęp do usług medycznych?

Pandemia COVID-19 położyła się cieniem na dostępie do usług medycznych, w tym na dostępnie do usług onkourologicznych. W całym roku 2020 wydano o 300 tysięcy kart szybkiej diagnostyki onkologicznej mniej niż w roku 2019! Nie oznacza to bynajmniej, że mniej osób chorowało – pogorszył się dostęp do diagnostyki, a pandemia uwypukliła wiele problemów, z którymi zmagają się szpitale i placówki medyczne. Wielu pacjentów zaniedbało regularne badania profilaktyczne.

Bardzo prawdopodobnym scenariuszem jest to, że osoby, które w trakcie pandemii nie trafiły do lekarza, po pandemii trafią do niego z zaawansowanym już stadium choroby.

Warto się badać!

Chociaż usłyszenie diagnozy jest dla każdego trudnym przeżyciem, to pamiętajmy o tym, że wcześnie wykryty rak prostaty, podobnie jak wiele intymnych męskich problemów, jest możliwy do wyleczenia. Badanie profilaktyczne jest szybkie, bezbolesne i pozwoli wykryć ewentualne problemy już na bardzo wczesnym etapie. W tym roku na Dzień Ojca zrób sobie prezent – zapisz się do lekarza urologa!

W Szpitalu Mazovia oferujemy szeroki zakres leczenia urologicznego i onkourologicznego, wykorzystując do niego innowacyjne aparatury medyczne takie jak chirurgiczny ROBOT DA VICNI oraz światłowodowy LASER THULIUM PREMIUM. Doświadczony zespół specjalistów dba o komfort pacjenta, do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie.

Zachęcamy do kontaktu, zadbaj o siebie już teraz!
NFZ: 22 403 52 10 Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61
lub przez formularz na stronie SM – https://szpitalmazovia.pl/kontakt/

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!