Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Prostata

To zacznijmy od początku – PROSTATA to gruczoł krokowy, który pełni niezmiernie ważne funkcje w układzie moczowo-płciowym i posiada ją KAŻDY MĘŻCZYZNA.

Gdzie się znajduje i jakie ma funkcje ?

Odpowiadając na pytanie CZYM JEST PROSTATA warto uświadomić sobie, w którym miejscu ciała mężczyzny się znajduje. PROSTATA mająca kształt i wielkość porównywaną do orzecha włoskiego jest elementem układu moczowo-płciowego mężczyzny znajdującej się  w okolicy krocza. A dokładniej to umiejscowiony jest pod pęcherzem moczowym natomiast z  drugiej strony przywiera do przedniej ściany odbytu i to właśnie dlatego badanie prostaty odbywa się drogą per rectum (badanie przez odbytnicze)

Trzeba również powiedzieć jak ważną rolę odgrywa PROSTATA w procesie rozmnażania się. Jej funkcją jest produkcja płynu wchodzącego w skład ejakulatu, którego zadaniem jest dostarczenie plemnikom wartości odżywczych.

PROSTATA – związane z nią problemy

Jednym z problemów związanych z  prostatą jako narządem otaczającym cewkę moczową jest jej przerost powodujący problemy z oddawaniem moczu.  W naszym Szpitalu zajmujemy się pełna diagnostyką łagodnego przerostu prostaty oraz jej leczeniem oferując naszym pacjentom m.in. zabieg Holep czyli laserową enukleację prostaty będącego jedną z najnowocześniejszych małoinwazyjnych metod operowania przerostu prostaty.

Do poważniejszych chorób zaliczamy raka prostaty, drugą co do najczęściej diagnozowanych chorób nowotworowych u mężczyzn. Ta choroba w dużej mierze rozwija się bezobjawowo, dlatego właśnie tak ważna jest profilaktyka w kierunku wykrywania raka prostaty u mężczyzn po 40 roku życia bo to właśnie ta grupa jest na nią najbardziej narażona.

Metody leczenie RAKA PROSTATY

W przypadku zdiagnozowania raka prostaty pomagamy pacjentom w naszej klinice urologicznej w Warszawie, oferując operacje prostaty. Rodzajem operacji raka prostaty, jakie wykonujemy, jest RADYKALNA PROSTATKTOMIA metodą laparoskopową 3D, będąca dużo mniej inwazyjnym zabiegiem niż metoda klasyczna – operacja otwarta.  Najnowocześniejszą na świecie metodą będącą obecnie złotym standardem leczenia nowotworu stercza jest RADYKALNA PROSTATEKTOMIA przy użyciu robota chirurgicznego da Vinci. Zabieg tą metodą wyklucza przykre powikłania takie jak nietrzymanie moczu czy brak erekcji. A pacjent opuszcza szpital po 2-3 dobach po zabiegu.

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!