Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Prostatektomia radykalna

Prostatektomia radykalna to operacja całkowitego usunięcia gruczołu krokowego wraz z pęcherzykami nasiennymi, a następnie zespolenia pęcherza moczowego z cewką moczową. Jest to jedna z metod operacyjnego leczenia raka prostaty. Operację tę wykonujemy w naszym Szpitalu Mazovia w Warszawie!

Prostatektomia radykalna to jedna z podstawowych metod leczenia radykalnego raka prostaty. Wyboru odpowiedniej terapii zawsze dokonuje lekarz po zakwalifikowaniu pacjenta do jednej z grup ryzyka na podstawie wyników uzyskanych z biopsji gruczołu krokowego, badania poziomu PSA oraz wyników badań obrazowych. Najczęściej prostatektomię radykalną wykonuje się u mężczyzn z rakiem niskiego oraz średniego ryzyka, a także oczekiwaną długością życia powyżej 10 lat.

Prostatektomia radykalna – metody

W zależności od indywidualnego stanu pacjenta, operację prostatektomii radykalnej wykonać można metodą:

 • klasyczną,
 • laparoskopową,
 • robotyczną.

W Szpitalu Mazovia dysponujemy nowoczesnym robotem chirurgicznym da Vinci – wykonywane przy jego użyciu operacje usunięcia gruczołu krokowego są niezwykle precyzyjne, mniej inwazyjne dla pacjenta, związane są z mniejszą traumatyzacją tkanek i mniejszym krwawieniem okołooperacyjnym. Krótszy jest także czas rekonwalescencji.

Prostatektomia radykalna – po zabiegu

W trakcie operacji prostatektomii radykalnej często wykonuje się także usunięcie węzłów chłonnych z okolic naczyń zasłonowych oraz biodrowych. Po zabiegu pacjentowi zakłada się cewnik oraz pozostawia dwa dreny, które pozwalają na kontrolę krwawienia pooperacyjnego. Po usunięciu gruczołu krokowego pozostaje się w szpitalu przez około 7 dni. Warto pamiętać, że operacja wykonana z użyciem robota da Vinci zapewnia szybszy powrót trzymania moczu i zwiększa szanse na zachowanie potencji.

Rak gruczołu krokowego to nie wyrok! Szybko podjęte leczenie zwiększa szanse na pełny powrót do zdrowia – w Szpitalu Mazovia pomożemy Ci przejść przez ten trudny czas! Zapraszamy do kontaktu -> http://szpitalmazovia.pl/kontakt/.

Szpital Mazovia

NFZ: 22 403 52 10

Usługi prywatne: 22 120 20 60

Operacje da Vinci: 22 120 20 61

czynne w godzinach 8:00 - 20:00

fax: 22 403 52 15

NZOZ Szpital Mazovia
Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U15
02-797 Warszawa

© Copyright 2022 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!