Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Aktualności

W Szpitalu Mazovia trwa instalacja i prace nad wdrożeniem do praktyki chirurgicznej robota da Vinci.

Robot medyczny da Vinci zaprojektowany w celu ułatwienia wykonywania skomplikowanych, precyzyjnych, małoinwazyjnych zabiegów chirurgicznych na drodze laparoskopii, szczególnie w trudno dostępnych miejscach, np. w dolnej części jamy brzusznej, został wprowadzony przez amerykańską firmę Intuitive Surgical w 1999 roku. Składa się z robota o 4 ramionach, w tym kamery, stanowiących przedłużenie rąk chirurga, oraz konsoli, na której pod kontrolą obrazu 3D nawet w dwudziestokrotnym powiększeniu operator steruje zdalnie narzędziami. Szczególną przydatność znalazł w zabiegach urologicznych – prostatektomii radykalnej wykonywanej z powodu raka prostaty: wysoka precyzja preparowania (eliminacja drżenia rąk!), mniejsza możliwość powikłań, mniejsza utrata krwi, krótszy okres rekonwalescencji, zachowanie/szybszy powrót trzymania moczu, większe szanse na zachowanie potencji i krótszy czas odzyskania funkcji seksualnych.

W chwili obecnej na świecie pracuje ponad 2000 robotów – w USA ponad 1350, w Europie we Włoszech 56, w Niemczech 50, we Francji 46, w Czechach i Rumuni po 9.

W Polsce są tylko dwa roboty: we Wrocławiu, gdzie wykonano pierwszy zabieg w 2010 roku, oraz od 2016 w Toruniu, są one jednak wykorzystywane w ograniczonym zakresie, głównie do prac naukowych, bowiem Polska jest jedynym unijnym krajem, w którym zabiegi z użyciem robota da Vinci nie są refundowane przez NFZ.

W Stanach Zjednoczonych otwarte i laparoskopowe operacje prostatektomii stanowią zaledwie 13% wszystkich. Pozostałe 87% to operacje przeprowadzane przy udziale robota da Vinci.

Doświadczenie Szpitala Mazovia uzyskane na podstawie ponad 300 prostatektomii radykalnych otwartych i prawie 400 laparoskopowych wykonanych od 2013 roku upoważnia nas do wykonania kolejnego kroku w kierunku światowych standardów.

Galeria zdjęć:

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!