Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Robot da Vinci w urologii

Zastosowanie robota da Vinci w urologii

Opracowanie i wprowadzenie do użycia na przełomie XX i XXI wieku robota da Vinci zrewolucjonizowało współczesną chirurgię. Zastosowane w nim innowacyjne rozwiązania i technologie umożliwiają bardzo precyzyjne wykonywanie zabiegów operacyjnych, w tym urologicznych. Są one dostępne również dla pacjentów naszego Szpitala Mazovia.

Robot chirurgiczny da Vinci składa się z dwóch zasadniczych części. Pierwszą są ramiona wyposażone w tzw. sztuczny nadgarstek, doskonale imitujący naturalny ruch ludzkiej ręki – trzy z nich zakończone są narzędziami chirurgicznymi, a czwarty miniaturową kamerą. Drugi element robota to konsola chirurgiczna obsługiwana w trakcie operacji przez lekarza – przy jej pomocy steruje on ramionami, posiadając jednocześnie podgląd pola operacyjnego w technologii 3D, naturalnej kolorystyce oraz rozdzielczości HD.

Operacje z wykorzystaniem robota da Vinci wykonywane są już właściwie we wszystkich dziedzinach medycyny – kardiochirurgii, ginekologii, chirurgii ogólnej oraz urologii. Zastosowanie urządzenia przekłada się na zmniejszenie krwawienia okołozabiegowego, mniejszą liczbę komplikacji, niższe obciążenie organizmu oraz szybszy powrót do pełni sprawności.

Robot da Vinci w urologii

Jednym z najczęściej wykonywanych z zastosowaniem robota da Vinci zabiegów urologicznych jest prostatektomia radykalna, czyli całkowite usunięcie prostaty. Operację tę przeprowadza się przede wszystkim u pacjentów z nowotworami prostaty. Jak dowiodły wieloletnie obserwacje i badania, wykorzystanie robota da Vinci podczas zabiegu przekłada się na wymierne korzyści dla pacjentów. Niższa jest traumatyzacja tkanek, możliwe staje się precyzyjne zespolenie cewki moczowej z szyją pęcherza, potrzebny jest krótszy czas rekonwalescencji. Większy odsetek pacjentów po operacji trzyma mocz oraz zachowuje wzwód.

Robot da Vinci bywa wykorzystywany również podczas resekcji guzów nerek – również w tym przypadku operacja trwa krócej, minimalizuje się ilość utraconej krwi, a praca nerek nie ulega uszkodzeniom. Co ważne, po zabiegach z wykorzystaniem robota da Vinci skraca się okres cewnikowania – u większości osób cewnik można usunąć już po 2-3 dobach, podczas gdy po tradycyjnych operacjach musi być użytkowany nawet przez 9-12 dni.

Inna operacja, którą wykonuje się przy użyciu robota da Vinci to cystektomia radykalna, czyli całkowite usunięcie pęcherza moczowego – jest to główna metoda leczenia operacyjnego nowotworów pęcherza. Po usunięciu organu z części jelita tworzy się zastępczy pęcherz, który pozwala odprowadzać mocz na zewnątrz organizmu. Jeszcze niedawno operacje tego typu wykonywano tradycyjnymi metodami chirurgicznymi, coraz częściej zastosowanie znajduje jednak robot da Vinci. Podobnie jak we wszystkich innych przypadkach, jest to zabieg mniej inwazyjny dla pacjenta. Szybciej dochodzi do siebie, może opuścić szpital i wrócić do normalnych aktywności.

Zabiegi urologiczne z wykorzystaniem robota da Vinci wykonujemy w naszym Szpitalu Mazovia. Pacjentów zainteresowanych tego typu mało inwazyjnymi, nowoczesnymi metodami leczenia zapraszamy do kontaktu -> https://szpitalmazovia.pl/kontakt/.

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!