Aktualności

Specjaliści chirurgii i urologii Szpitala Mazovia pomagają coraz większej liczbie pacjentów. Od 1 marca br. w wyniku wygranego konkursu prowadzą leczenie oraz koordynują pracę Oddziału Chirurgii w Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie.

1 marca 2022 r. – w wyniku wygranego konkursu – specjaliści chirurdzy i urolodzy ze Szpitala Mazovia w Warszawie rozpoczęli realizację świadczeń zdrowotnych na Oddziale Chirurgii w Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie. Oddziałem kieruje dr n. med. Maciej Chwaliński – specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej z wieloletnim stażem i dużym doświadczeniem w pełnieniu funkcji ordynatorskich.

Specjaliści ze Szpitala Mazovia zajmują się leczeniem pacjentów oraz koordynacją pracy całego Oddziału Chirurgii wołomińskiego szpitala. Wykonują tam operacje z zakresu urologii, onkourologii, chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej, w tym operacje nowotworów jelita grubego, raka prostaty, pęcherza oraz nerki. Wiele z nich wykonywanych jest laparoskopowo, co jest mniej inwazyjne dla pacjentów i skraca okres rekonwalescencji. Lekarze udzielają także porad ambulatoryjnych w przyszpitalnych poradniach – chirurgicznej i urologicznej.

Oddział Chirurgii w Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie niedawno przeszedł generalny remont. Znajduje się w nim 26 miejsc, w tym 3 miejsca intensywnego nadzoru. Pacjenci mają do dyspozycji sale 3-, 4- i 5-osobowe, każda z łazienką oraz niezbędnym wyposażeniem (panele przyłóżkowe z systemem przywołującym oraz ustawieniem światła do czytania, stoliczki przyłóżkowe z wysuwaną tacą ułatwiającą spożywanie posiłków, parawany, szafki na kluczyk, telewizor, rolety).

Szpital posiada umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.