Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Szpital w Częstochowie

Uruchomienie w Szpitalu Mazovia w Częstochowie świadczeń realizowanych w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia

 poradnia urologiczna / operacje urologiczne

 

Już od początku lutego w Częstochowie Pacjenci cierpiący na schorzenia układu moczowego mogą skorzystać z bezpłatnych świadczeń medycznych – w poradni urologicznej Szpitala Mazovia.

W ramach poradni  realizowane są konsultacje lekarzy specjalistów oraz niezbędne badania diagnostyczne jak również zabiegi ambulatoryjne wchodzące w zakres poradni urologicznej.

Dostępne dla pacjentów jest  również leczenie operacyjne realizowane w Szpitalu Mazovia w Częstochowie w ramach kontraktu z NFZ.

By skorzystać ze świadczeń bezpłatnych pacjent powinien posiadać skierowanie do poradni, wystawione przez lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz naturalnie posiadać ubezpieczenie zdrowotne. Pacjenci nie posiadający takiego  skierowania lub nieubezpieczeni  mogą nadal skorzystać ze świadczeń komercyjnych.

Dzięki zawarciu przez Szpital Mazovia w Częstochowie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia pacjenci z terenu Częstochowy oraz terenów okalających, zyskują szerszy dostęp do nowoczesnej, bezpłatnej opieki medycznej w zakresie urologii, w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, bez konieczności odbywania podróży.

Szpital Mazovia w Częstochowie rozpoczął działalność 24 marca 2022 i jako pierwsza placówka na Śląsku zaczęła wykonywać zabiegi onkourologiczne z zastosowaniem robota chirurgicznego da Vinci. Są to operacje wykonywane u pacjentów z nowotworami prostaty, nerek czy pęcherza moczowego, dzięki nowoczesnej technologii robotycznej cechuje się mniejszą inwazyjnością dla pacjenta, większym bezpieczeństwem, niższą traumatyzacją tkanek oraz mniejszym ryzykiem powikłań śród- i okołooperacyjnych. Pacjenci już po około trzech dniach hospitalizacji mogą wrócić do domu – i to bez konieczności cewnikowania, co znacznie skraca czas rekonwalescencji.

Oprócz tego Szpitala Mazovia w Częstochowie oferuje pacjentom dostęp do pełnej diagnostyki oraz leczenia chorób urologicznych i onkourologicznych, takich jak:

 • nowotwory układu moczowego (rak prostaty, rak pęcherza moczowego, rak nerki),
 • łagodny rozrost prostaty,
 • kamica nerkowa,
 • nietrzymanie moczu,
 • choroby urologiczne dzieci (wnętrostwo, spodziectwo, wodniaki jąder, przepuklina pachwinowa, stulejka).

„Pacjenci onkologiczni, w tym chorzy na raka prostaty oraz cierpiący na inne schorzenia urologiczne, powinni mieć dostęp do najbardziej nowoczesnych technik leczenia stosowanych na świecie. Jako Szpital Mazovia cieszymy się, że możemy świadczyć takie usługi przy współpracy z płatnikiem publicznym, oraz środowiskiem medycznym  umożliwiając bezpłatny dostęp do leczenia wszystkim potrzebującym pacjentom” – mówi prof. dr hab.n.med. Igal Mor, dyrektor Szpitala Mazovia, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Urologicznego.

Szpital Mazovia w Częstochowie dysponuje pełnym zapleczem diagnostycznym (TK,USG układu moczowego, biopsje oraz biopsje fuzyjne), nowoczesnymi, komfortowymi salami dla pacjentów (łącznie 30 miejsc) oraz dwiema salami operacyjnymi, przystosowanymi do przeprowadzania zabiegów z zastosowaniem robota da Vinci.

Opiekę nad pacjentami sprawuje doświadczony, wysoko wykwalifikowany zespół urologów, chirurgów i anestezjologów, a także kadra pielęgniarska.

Szpital Mazovia to nowoczesna placówka urologiczna, działająca od 14 lat na rynku medycznym w Polsce. Pierwsza placówka Szpitala Mazovia funkcjonuje w Warszawie od 2009 roku. Częstochowa jest drugą lokalizacją. Specjaliści Szpitala Mazovia współpracują także z ośrodkami w Radomiu oraz Katowicach.

Wizytówką Szpitala Mazovia jest najwyższa jakość świadczonych usług, profesjonalizm i unikalne doświadczenie zespołu medycznego. „Do każdego pacjenta podchodzimy jak do człowieka, który w trudnym momencie swojego życia potrzebuje pomocy i wsparcia, a nie jak do kolejnego przypadku. Od 2009r. w Szpitalu Mazovia w Warszawie pomogliśmy już ponad 30 tys. pacjentów. Każda osoba, przekraczająca próg naszego Szpitala, traktowana jest w sposób indywidualny. Nadrzędną wartością jest dla nas przestrzeganie wszystkich praw pacjenta. Przykładamy dużą uwagę  do ochrony godności i intymności chorych.” – mówi prof. dr hab.n.med. Igal Mor.

Szpital Mazovia jest ważnym punktem na urologicznej mapie placówek medycznych w Polsce. Współpracuje ze Stowarzyszeniami oraz Fundacjami pacjentów, bierze udział w akcjach oraz kampaniach społecznych oraz profilaktycznych. Specjaliści Szpitala Mazovia są ekspertami mediów ogólnopolskich i regionalnych, biorą udział w programach telewizyjnych, radiowych, występują w prasie oraz w mediach elektronicznych (m.in. TVP2,  TVP3, Polsat, Onet, RMF, Radio ZET, Gazeta Wyborcza, Fakt, Rynek Zdrowia, Medexpress, TV Trwam).

Wnioski z analizy zagrożeń wynikający z działalności związanej z narażeniem na promieniowanie jonizujące

Więcej informacji o działalności Szpitala Mazovia w Częstochowie uzyskać można pod numerem telefonu 34 334 33 50 lub pisząc na adres e-mail: info.czestochowa@szpitalmazovia.pl  Zapraszamy do kontaktu!

 

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!