Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

USG jamy brzusznej, nerek Warszawa

USG jamy brzusznej to w pełni bezpieczne, nieinwazyjne i całkowicie bezbolesne badanie, które pozwala na precyzyjną ocenę narządów jamy brzusznej – wykonujemy USG nerek, wątroby, trzustki, pęcherza moczowego, śledziony itd. Można bez obaw wykonywać je u dzieci, kobiet w ciąży czy seniorów. Na USG jamy brzusznej wykonywane przez doświadczonych specjalistów z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu zapraszamy do Szpitala Mazovia w Warszawie.

USG jamy brzusznej to badanie wykorzystujące technologię ultradźwięków. Przykładana do skóry głowica emituje fale dźwiękowe o określonej długości. Wnikają one w głąb organizmu i odbijają się od napotkanych tkanek i narządów, wywołując echo. Wraca ono do głowicy, a następnie jest przekształcane przez oprogramowanie na widoczne na monitorze obrazy. Pozwala to lekarzowi przeprowadzić dokładną ocenę budowy i pracy poszczególnych narządów jamy brzusznej. Co ważne, lata obserwacji dowiodły, że USG jest badaniem w pełni bezpiecznym i można je wykonywać tak często, jak jest to konieczne.

USG jamy brzusznej – wskazania

Wśród wskazań do wykonywania USG jamy brzusznej zalicza się:

 • częste bóle brzucha o nieustalonym pochodzeniu,
 • biegunki i zaparcia,
 • nudności i wymioty,
 • kłopoty z trawieniem,
 • nagła utrata masy ciała,
 • krwawienia z dróg rodnych,
 • powiększenie obwodu brzucha,
 • urazy mechaniczne brzucha.

USG jamy brzusznej jest badaniem pierwszego wyboru w profilaktyce i diagnostyce wielu chorób nowotworowych, wykonuje się je przed planowanymi zabiegami chirurgicznymi, a także po operacjach w celach kontrolnych.

Jak przygotować się do USG jamy brzusznej?

Na badanie należy zgłosić się na czczo – ostatni posiłek można zjeść poprzedniego dnia wieczorem. Przez 2-3 dni przed USG jamy brzusznej należy stosować dietę lekkostrawną i przyjmować zalecone przez lekarza środki zmniejszające ilość gazów w jelitach. Największą przeszkodą w prawidłowej ocenie narządów wewnętrznych jamy brzusznej są nagromadzone gazy i zaleganie treści pokarmowej.

W Szpitalu Mazovia USG jamy brzusznej przeprowadzają doświadczeni specjaliści, którzy mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt. Zapewniamy krótki czas oczekiwania na badanie oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta. Zapraszamy -> http://szpitalmazovia.pl/kontakt/.

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!