Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

USG układu moczowego

USG układu moczowego to zupełnie nieinwazyjne, całkowicie bezpieczne i bezbolesne badanie, które pozwala na zobrazowanie nerek, moczowodów, pęcherza moczowego, a w przypadku mężczyzn – również gruczołu krokowego. Na USG układu moczowego wykonywane przez doświadczonych specjalistów zapraszamy do Szpitala Mazovia w Warszawie!

Każde badanie ultrasonograficzne – w tym USG układu moczowego – to metoda obrazowania z użyciem fal ultradźwiękowych. Technika wykorzystuje zjawisko odbicia wiązki ultradźwięków od struktur narządów. Echo tego odbicia jest przekształcane na widoczne na monitorze obrazy, dzięki którym lekarz może ocenić budowę oraz funkcjonowanie poszczególnych narządów i tkanek w organizmie człowieka.

USG układu moczowego – wskazania

Wśród wskazań do wykonania USG układu moczowego wyróżnia się:

 • trudności w oddawaniu moczu,
 • białkomocz,
 • obecność krwi w moczu,
 • bóle podbrzusza o nieustalonym pochodzeniu,
 • kamica pęcherza moczowego,
 • kamica nerkowa,
 • choroby pęcherza moczowego,
 • choroby gruczołu krokowego,
 • choroby nerek.

Badanie wykonuje się również przed planowanymi zabiegami, np. rozkruszaniem kamieni nerkowych, a także po ich wykonaniu w celach kontrolnych.

Jak przygotować się do USG układu moczowego?

Dzień przed badaniem należy stosować dietę lekkostrawną, w wyłączeniem jarzyn, ciemnego pieczywa i potraw wzdymających. Zgodnie z zaleceniami lekarza przyjmować trzeba leki usuwające powietrze z przewodu pokarmowego. Na badanie należy zgłosić się na czczo, około 2-3 godziny przed planowanym USG trzeba natomiast wypić około 1,5 litra wody i nie oddawać moczu. Pęcherz moczowy wypełniony moczem wypycha pętle jelitowe z miednicy małej i tworzy „okno” umożliwiające obserwację narządów.

USG układu moczowego wykonujemy w Szpitalu Mazovia w Warszawie. Do dyspozycji naszych pacjentów pozostają doświadczeni specjaliści oraz nowoczesny sprzęt, zapewniają wysoką precyzję obrazowania. Zachęcamy do kontaktu i umówienia się na konsultacje -> http://szpitalmazovia.pl/kontakt/.

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!