Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Poradnia leczenia zaburzeń erekcji

Erekcja prącia jest złożonym procesem fizjologicznym wymagającym współpracy układu naczyniowego, nerwowego i hormonalnego. Polega ona na rozszerzeniu tętnic, relaksacji mięśni gładkich i aktywacji mechanizmu żylno-okluzyjnego. Zaburzenia erekcji definiuje się jako niezdolność do osiągnięcia i utrzymania erekcji wystarczającej do zadowalającej sprawności seksualnej. Zaburzenia erekcji mogą mieć wpływ na zdrowie psychospołeczne i mają znaczący wpływ na jakość życia pacjentów.

Zaburzenia erekcji mogą być wczesnym objawem choroby wieńcowej i choroby naczyń obwodowych. Istnieje coraz więcej dowodów na to, że obecność zaburzeń wzwodu zwiększa ryzyko przyszłych zdarzeń sercowo-naczyniowych, w tym zawału serca i zdarzeń naczyniowo- mózgowych.

Czynniki ryzyka:

Wśród czynników zwiększających ryzyko rozwoju zaburzeń erekcji należy wymienić: wiek, cukrzyca, zaburzenia gospodarki lipidowej, nadciśnienie tętnicze, chorobę niedokrwienną serca, otyłość, zespół metaboliczny, migotanie przedsionków, zaburzenia snu, obturacyjny bezdech senny, niewydolność nerek lub wątroby, brak aktywności fizycznej i nikotynizm. Zaburzenia erekcji mogą wynikać również w powszechnie stosowanych leków jak diuretyków tiazydowych czy B-blokerów.
Dużą grupę pacjentów cierpiących z powodu zaburzeń erekcji stanową mężczyźni po operacjach urologicznych i chirurgicznych – np. po radykalnej prostatektomii wykonanej z powodu choroby nowotworowej lub po radioterapii na obszar miednicy.

Leczenie zaburzeń erekcji w Szpitalu Mazovia:

Leczenie zaburzeń erekcji można podzielić na 3 kategorie: psychoterapia, leczenie farmakologiczne, oraz leczenie operacyjne.
W Szpitalu Mazovia stosujemy sprawdzone metody leczenia zaburzeń erekcji zgodne ze standardami postępowania EAU (Europejskiego Towarzystwa Urologicznego)

 • inhibitory PDE-5 – są to najpowszechniejsze i najczęściej stosowane leki z powodu zaburzeń erekcji. Leki powodują rozkurcz mięśni gładkich i zwiększony dopływ krwi do ciał jamistych prącia co prowadzi do erekcji.
 • suplementacja testosteronu – ta farma leczenia jest przeznaczona wyłącznie dla pacjentów u których potwierdzono obniżenie stężenia tego hormonu
 • iniekcje leku bezpośrednio do ciał jamistych – w przypadku gdy leczenie lekami doustnymi jest nieskuteczne, lek można podać w zastrzyku bezpośrednio do prącia. Efekt jest osiągany w ciągu kilku minut. Po odpowiednim przeszkoleniu pacjenta lub partnerki przez urologa – lek można podawać w warunkach domowych.
 • proteza hydrauliczna prącia – stosowana w ostateczności gdy inne, mniej inwazyjne metody okazały się mniej skuteczne.

 

Zachęcamy do kontaktu -> http://szpitalmazovia.pl/kontakt/.

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!