Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

W Światowy Dzień Nerek zadbaj o swoje zdrowie!

11 marca obchodzony jest Światowy Dzień Nerek – ma on na celu zwiększanie świadomości społeczeństwa odnośnie chorób nerek, znaczenia profilaktyki oraz wczesnej diagnostyki. I choć w Szpitalu Mazovia dysponujemy nowoczesnymi metodami leczenia różnych schorzeń nerek, to zachęcamy, by przy okazji tego dnia zadbać przede wszystkim o profilaktykę!

Światowy Dzień Nerek został ustanowiony w 2006 r. z inicjatywy Międzynarodowego Towarzystwa Nefrologicznego. Jego głównym celem jest podniesienie świadomości społeczeństwa odnośnie roli, jaką pełnią nerki, zasad dbania o ich zdrowie, najczęstszych chorób nerek i znaczenia profilaktyki.

Statystyki nie napawają bowiem optymizmem. Większość chorób nerek w pierwszych etapach często nie wykazują zupełnie żadnych objawów stąd warto pamiętać o regularnych badaniach profilaktycznych. Co roku w Polsce diagnozuje się też około 5,2 tys. przypadków raka nerki – jest to obecnie ósmy najczęściej występujący nowotwór złośliwy u mężczyzn!

Profilaktyka i wczesna diagnostyka kluczowa w chorobach nerek

Jak już wspomniano, choroby nerek mogą przez długi czas rozwijać się bezobjawowo lub dawać mało charakterystyczne objawy. Część pacjentów do wizyty u specjalisty skłania m.in. zmiana barwy moczu, zmiany w częstotliwości oddawania moczu, obrzęki rąk i nóg, kłopoty z ciśnieniem czy zaburzenia pracy serca. Bardziej typowe są objawy kamicy nerkowej – pacjent odczuwa bowiem bardzo silne dolegliwości bólowe, które skłaniają do pilnego kontaktu z lekarzem.

Przy okazji Światowego Dnia Nerek warto wprowadzić w życie kilka prostych zasad, które są jednak ważne w zapobieganiu ich chorobom. Zalicza się do nich:
picie dużych ilości wody, która umożliwia nerkom optymalną pracę,

Nowoczesne leczenie chorób nerek w Szpitalu Mazovia

Pacjenci z już zdiagnozowanymi chorobami nerek specjalistyczną pomoc znajdą w naszym Szpitalu Mazovia. Specjalizujemy się m.in. w mało inwazyjnym leczeniu kamicy nerkowej, wykonując zabiegi ESWL (kruszenie kamieni w drogach moczowych falą uderzeniową generowaną pozaustrojowo), PCNL (przezskórne usuwanie kamieni nerkowych) oraz RIRS (leczenie kamicy nerkowej przy pomocy giętkiego endoskopu z użyciem lasera holmowego).

W przypadku raka nerki – jeśli pozwala na to stan pacjenta – wykonujemy laparoskopowe operacje nerkooszczędzające (NSS) polegające na wyłuszczeniu guza lub nefrektomii częściowej, również przy wsparciu robota chirurgicznego da Vinci. Na początku lutego br. jako pierwsi i jedyni w Polsce przeprowadziliśmy także operację NSS guza nerki przy użyciu ultranowoczesnego noża plazmowego J-Plazma.

Pacjentów borykających się z chorobami nerek zachęcamy do kontaktu! Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów i dostęp do nowoczesnych metod leczenia.

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!