Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Aktualności

Gdańsk 18 września 2020 r.

Operacje urologiczne w asyście robota Da Vinci

Najnowocześniejsza, małoinwazyjna technologia operacyjna, dzięki której możliwa jest większa precyzja wykonywanych zabiegów oraz szybszy powrót do zdrowia dostępna od października w Gdańsku. Szpital św. Wojciecha zarządzany przez Spółkę COPERNICUS dzięki współpracy ze Szpitalem Mazovia z Warszawy wprowadza do swojej oferty komercyjne zabiegi urologiczne z wykorzystaniem robota chirurgicznego da Vinci.
18 września robot chirurgiczny da Vinci został zainstalowany i uruchomiony w Szpitalu Św. Wojciecha. Pod koniec września odbędzie się pierwsza operacja z udziałem robota. Jest to pierwszy robot chirurgiczny da Vinci na Pomorzu.

Rak gruczołu krokowego na pierwszym miejscu wśród nowotworów złośliwych u mężczyzn

Nowotwory złośliwe stanowią narastający problem zdrowotny, społeczny, i ekonomiczny polskiego społeczeństwa. Każdego roku nowotwory złośliwe są wykrywane u 164 tys. Polaków ( 99,7 tys. zgonów). Struktura zachorowań na nowotwory złośliwe wśród mężczyzn kształtuje się podobnie jak w krajach Europy Zachodniej – rak gruczołu jest na pierwszym miejscu wśród nowotworów złośliwych. (19,7 %) rak płuca zajmuje drugą pozycję (16,7%).

Zabiegi urologiczne w asyście robota chirurgicznego Da Vinci

Do najczęściej wykonywanych zabiegów w asyście robota chirurgicznego Da Vinci należy prostatektomia radykalna. Zabiegi urologiczne w asyście robota chirurgicznego Da Vinci charakteryzuje większa precyzja i mniejsza inwazyjność niż otwarte lub laparoskopowe operacje chirurgiczne, w których zachodzi konieczność dużej ingerencji w ludzki organizm. Operacje przy wsparciu robota chirurgicznego da Vinci wiążą się z niższym ryzykiem powikłań, poprawą wyników czynnościowych związanych z utrzymaniem dobrego trzymania moczu i potencji oraz krótszym okresem rekonwalescencji. Robot chirurgiczny da Vinci wspomaga pracę operatora i umożliwia wielokrotne optyczne powiększenie pola operacyjnego. Dzięki zestawowi zdalnie sterowanych manipulatorów i narzędzi chirurgicznych zapewniony jest nieograniczony dostęp i nieosiągalna innymi technikami precyzja ruchów podczas operacji.
Zabiegi z udziałem robota chirurgicznego da Vinci w Szpitalu Św. Wojciecha w Gdańsku będą wykonywane przez certyfikowanych operatorów, specjalistów urologii, którzy dysponują doświadczeniem kilkuset takich zabiegów w Szpitalu Mazovia w Warszawie. Certyfikaty uzyskiwane są w najlepszych ośrodkach chirurgii robotowej w Europie.

Pacjenci onkologiczni , w tym chorzy na raka prostaty, powinni mieć dostęp do wszystkich możliwych technik leczenia, w tym tych najnowocześniejszych, stosowanych na świecie. Epidemia Covid-19 nie powinna tego utrudniać, czy spowalniać – mówi dr hab.n.med. Igal Mor, dyrektor Szpitala Mazovia.
Dzięki wykorzystaniu robota chirurgicznego da Vinci w laparoskopowej radykalnej prostatektomii poprawia się komfort życia pacjenta, a czas rekonwalescencji ulega skróceniu. Po 3-ch dobach od zabiegu pacjent jest wypisywany do domu bez cewnika, co znacznie skraca okres gojenia i rekonwalescencji, a tym samym oznacza szybszy powrót do pełnej aktywności.

Diagnostyka i małoinwazyjne leczenie chorób prostaty

Prostata to gruczoł, w którym produkowana jest wydzielina wchodząca w skład nasienia. Wraz z wiekiem, gdy w organizmie mężczyzny dochodzi do spadku stężenia hormonów, głównie testosteronu, gruczoł ten może się powiększać i prowadzić do ucisku cewki moczowej. Dzięki wykorzystaniu robota chirurgicznego da Vinci w Szpitalu św. Wojciecha oferujemy najnowocześniejszą diagnostykę i małoinwazyjne leczenie prostaty u mężczyzn w każdym wieku – mówi Dariusz Kostrzewa, prezes Spółki COPERNICUS
Przez prostatę przebiega cewka moczowa – rozrost gruczołu, spowodowany głównie zaburzeniami równowagi hormonalnej u mężczyzn po 45. roku życia – może powodować jej ucisk i nieprzyjemne objawy, takie jak: problemy z oddawaniem moczu, problemy z życiem seksualnym, dolegliwości bólowe, krwiomocz.
W większości przypadków u mężczyzn wstępuje tzw. łagodny rozrost prostaty, który po odpowiedniej terapii nie jest groźny dla zdrowia. Takie same objawy we wczesnych stadiach może jednak dawać także nowotwór prostaty, który wykryty szybko jest wyleczalny. Dlatego kontrola gruczołu prostaty przez mężczyzn po 45. roku życia jest koniecznością.

Profilaktyka chorób prostaty

Każdy mężczyzna po 45. roku życia powinien zgłaszać się do urologa co najmniej raz w roku. Specjalista będzie mógł przeprowadzić badanie profilaktyczne w kierunku chorób nowotworowych oraz diagnostykę układu moczowo-płciowego. W przypadku niepokojących objawów konieczna może być diagnostyka rozszerzona.
Oddział Urologiczny Szpitala św. Wojciecha specjalizuje się w leczeniu: raka prostaty – prostatektomia radykalna metodą klasyczną i laparoskopową, raka pęcherza moczowego – operacje przezcewkowe i radykalne wycięcie pęcherza z rekonstrukcją dróg moczowych m. in. za pomocą zastępczych pęcherzy jelitowych, rak nerki – operacje radykalne i oszczędzające miąższ nerki wykonywane laparoskopowo i klasycznie oraz wad wrodzonych nerek i moczowodów, kamicy moczowej, łagodnego przerostu prostaty, zwężenia cewki moczowej, wykonuje także operacje w obrębie moszny, prącia, laparaskopowe operacje żylaków powrózka nasiennego, biopsje gruczołu krokowego.

Specjalistyczny Szpital Urologiczny Mazovia specjalizuje się w innowacyjnym leczeniu schorzeń urologicznych.
Placówka działa od 2009 roku i oferuje pełen zakres diagnostyki i leczenia zabiegowego z zakresu urologii, a także schorzeń ginekologicznych. Szpital koncentruje się na pogłębianiu doświadczenia specjalistów, którzy biorą udział w europejskich i światowych kongresach medycznych. Placówka na bieżąco wprowadza nowoczesne technologie medyczne. Organizuje również warsztaty medyczne dla lekarzy specjalistów z całego kraju. Certyfikowani operatorzy robota chirurgicznego da Vinci wykonali do tej pory ponad 500 zabiegów w asyście robota DaVinci. Dyrektor szpitala dr hab.n.med. Igal Mor jest przewodniczącym sekcji urologii robotowej Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Specjaliści urolodzy ze Szpitala Mazovia konsultują oraz operują pacjentów również w kilku szpitalach w kraju.

 

 

• Więcej informacji o zabiegu:
Sekcja komercji, tel. 506 843 029, adres mailowy: komercja@copernicus.gda.pl
• Kwalifikacje do zabiegów w asyście robota da Vinci:
we wtorki o godz. 13.00 w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku, Oddział Urologiczny

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!