Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Nasz zespół

Roman Sosnowski

dr n. med. Roman Sosnowski

Specjalista urolog, FEBU

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie, I. Wydziału Lekarskiego.

Od 1997 roku pracuje w Klinice Nowotworów Układu Moczowego Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej – Curie
w Warszawie.

Odbył staże zagraniczne w wiodących klinikach urologicznych, m.in. Aarhus University w Danii, Klinikum Kassel w Niemczech, Memorial Sloan Kettering Cancer Center w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych. Brał aktywny udział jako wykładowca, recenzent i organizator w wielu zjazdach naukowych w kraju i zagranicą m.in. Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Urologicznego, Światowej Federacji Nowotworów Urologicznych, Światowej Organizacji Raka Nerki.

Zainteresowania medyczne dotyczą diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych układu moczowo-płciowego. W codziennej praktyce klinicznej wykorzystuje najnowsze narzędzia badawcze m.in. wieloparametryczny rezonans magnetyczny, kalkulatory
i nomogramy szacujące ryzyko nowotworów prostaty lub pęcherza moczowego. Zakres zabiegów operacyjnych obejmuje chirurgię urologii onkologicznej, posiada doświadczenie w technikach laparoskopowych.

Zaangażowany w edukację i rehabilitację pacjentów, jest twórcą programów wspierających chorych, m.in. z rakiem prostaty (zapobieganie nietrzymaniu moczu po zabiegu), rakiem pęcherza moczowego (udzielanie wsparcia chorym po usunięciu pęcherza moczowego), rakiem prącia (rehabilitacja w zakresie funkcji społecznych i seksualnych chorych po amputacji prącia).
Jest autorem i współautorem ponad 100 publikacji naukowych oraz kilku rozdziałów w monografiach onkologiczno – urologicznych, m.in. prac poświęconych jakości życia pacjentów z chorobami nowotworowymi narządu moczopłciowego. Aktywnie wspiera stowarzyszenia i grupy pacjencie w zakresie działań związanych ze świadomością zdrowotną, profilaktyką pierwotną i wtórną, edukacją urologiczną. W 2012 roku wraz z Departamentem Polityki Zdrowotnej Ministerstwa Zdrowia był pomysłodawcą i twórcą, następnie uczestniczył w realizacji największego polskiego projektu edukacyjnego poświęconego profilaktyce chorób uro-onkologicznych (Mężczyzna 45plus).

Członek Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Urologicznego.

Szpital Mazovia

NFZ: 22 403 52 10

Usługi prywatne: 22 120 20 60

Operacje da Vinci: 22 120 20 61

czynne w godzinach 8:00 - 20:00

fax: 22 403 52 15

NZOZ Szpital Mazovia
Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U15
02-797 Warszawa

© Copyright 2022 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!