Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Żylaki odbytu

Żylaki odbytu to patologicznie powiększone hemoroidy, które rozciągają się ponad miarę i wypełniają krwią. Objawia się to bólem podczas wypróżniania, szczypaniem i pieczeniem odbytu, a także krwią widoczną na papierze toaletowym. Na szczęście żylaki odbytu można skutecznie leczyć, w czym specjalizujemy się w naszym Szpitalu Mazovia w Warszawie!

Przyczyn żylaków odbytu może być naprawdę wiele. Sprzyja im:

 • siedzący tryb życia,
 • zbyt mała dawka aktywności fizycznej,
 • nieprawidłowa dieta, uboga w błonnik,
 • zbyt małe ilości wypijanych płynów,
 • ciąża i przebyte porody,
 • wiek powyżej 50. roku życia,
 • otyłość,
 • naprzemienne biegunki i zaparcia.

Profilaktyka żylaków odbytu obejmuje m.in. aktywność fizyczną, stosowanie właściwej diety, a także dbanie o higienę intymną.

Żylaki odbytu – objawy i leczenie

Żylaki odbytu objawiają się dokuczliwym swędzeniem i pieczeniem odbytu, podrażnieniem błon śluzowych, uczuciem niepełnego wypróżnienia oraz śladami krwi na papierze toaletowym. W zaawansowanych stadiach żylaki pozostają poza odbytem i konieczne jest ich operacyjne usunięcie.

Na szczęście współczesna medycyna zna wiele skutecznych metod leczenia żylaków odbytu. Te we wczesnej fazie można leczyć farmakologiczne, stosując maści lub czopki. Skuteczne jest także mało inwazyjne leczenie zabiegowe, np. tzw. gumkowanie (metoda Barrona), skleroterapia, laseroterapia czy nieinwazyjna operacja metodą Morinagi. Klasyczna operacja hemoroidów może być przeprowadzona metodą Milligana-Morgana (wycięcie żylaków z pozostawieniem otwartych ran, co zapobiega zwężeniu odbytu) lub Fergusona (ranę po wycięciu guzka zszywa się, co przyspiesza gojenie).

Operacyjnym leczeniem żylaków odbytu zajmujemy się w naszym Szpitalu Mazovia. Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów i pomoc w uporaniu się z tą przykrą dolegliwością! Zapraszamy do kontaktu -> http://szpitalmazovia.pl/kontakt/.

© Copyright 2023 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!