Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Diagnostyka chorób prostaty – badania

 


Kompleksowa diagnostyka chorób prostaty obejmuje badania laboratoryjne, badanie per rectum, a w razie potrzeby – również szczegółowe badania obrazowe oraz biopsję fuzyjną stercza. Wszystkie te procedury wykonać można w naszym Szpitalu Mazovia – zapraszamy!

Choroby prostaty występują u wielu mężczyzn – szacuje się, że najczęstsza z nich, czyli łagodny przerost prostaty, dotyczy nawet 60% mężczyzn po 60. roku życia oraz 80% panów po 80. roku życia. Z kolei nowotwory prostaty są drugim co do częstotliwości występowania nowotworem u mężczyzn – w 2010 r. zdiagnozowano je u około 9 tys. pacjentów. Z tego względu diagnostyka chorób prostaty w Szpitalu Mazovia w pierwszej kolejności obejmuje wykluczenie nowotworu.

Diagnostyka chorób prostaty – co obejmuje?

Podstawą diagnostyki chorób prostaty jest badanie krwi, a konkretniej – oznaczenie w surowicy stężenia białka PSA (Prostate Specific Antygen), charakterystycznego dla tego gruczołu. Im poziom PSA jest wyższy, tym większe ryzyko występowania raka prostaty. Podczas wizyty lekarz może również wykonać badanie stercza palcem przez odbytnicę (badanie per rectum, DRE), dzięki któremu może ocenić bańki nasieniowodów, dno pęcherza moczowego, opuszkę prącia, pęcherzyki nasienne i oczywiście prostatę. To proste badanie pozwala jednoznacznie stwierdzić, czy gruczoł jest powiększony.

Diagnostyka chorób prostaty – badania dodatkowe

Jeśli badanie krwi oraz badanie prostaty palcem przez odbytnicę wykaże niepokojące zmiany, a dodatkowo u pacjenta występują pewne dolegliwości (osłabienie strumienia moczu, częstomocz, oddawanie moczu w nocy, mikcje tłocznią brzuszną, parcia naglące, popuszczanie moczu, pieczenie podczas mikcji), konieczna może być diagnostyka rozszerzona.
W Szpitalu Mazovia dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem oraz technologiami, które pozwalają na szybkie i bezpieczne wykonanie niezwykle precyzyjnych badań, takich jak:

Po wykluczenia raka gruczołu krokowego należy zwrócić uwagę na inne dolegliwości związane z układem moczowo-płciowym. Może to być:

Badanie prostaty z krwi

Badanie na poziom PSA wykonuje się pobierając krew z żyły łokciowej pacjenta. Nie musi być on na czczo, ale minimum 2 doby przed badaniem musi powstrzymywać się od aktywności seksualnej. Podobnie jak wysiłku fizycznego, w tym jazdy na rowerze.

Badanie na prostatę z krwi – wyniki

badaniu z krwi na prostatę chodzi o sprawdzenie stężenia PSA. Przyjmuje się w diagnostyce, że prawidłowy wynik badania prostaty PSA powinien nie przekraczać 4 ng/ml. Jeśli jest wyższy, może to wskazywać na pewne prawdopodobieństwo wystąpienia raka prostaty.

Badanie prostaty z krwi – cena

W naszej placówce badania prostaty z krwi wykonujemy w ramach usług refundowanych przez NFZ, za skierowaniem od specjalisty.

W Szpitalu Mazovia zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów i dostęp do najnowocześniejszego sprzętu. Zachęcamy do kontaktu -> http://szpitalmazovia.pl/kontakt/.

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!