Diagnostyka i małoinwazyjne leczenie chorób prostaty

Zadaj Pytanie

Prostata to gruczoł, w którym produkowana jest wydzielina wchodząca w skład nasienia. Wraz z wiekiem, gdy w organizmie mężczyzny dochodzi do spadku stężenia hormonów, głównie testosteronu, gruczoł ten może się powiększać i prowadzić do ucisku cewki moczowej. W Szpitalu Mazovia oferujemy nowoczesną diagnostykę i małoinwazyjne leczenie prostaty u mężczyzn w każdym wieku. Zapraszamy!

Przez środek prostaty przebiega cewka moczowa – rozrost gruczołu, spowodowany głównie zaburzeniami równowagi hormonalnej u mężczyzn po 45. roku życia – może powodować jej ucisk i nieprzyjemne objawy, takie jak:

• problemy z oddawaniem moczu,
    • dolegliwości bólowe,
    • podrażnienia,
    • krwiomocz,
    • problemy z życiem seksualnym.

W większości przypadków u mężczyzn wstępuje tzw. łagodny rozrost prostaty, który po odpowiedniej terapii nie jest groźny dla zdrowia. Takie same objawy we wczesnych stadiach może jednak dawać także nowotwór prostaty, który wykryty szybko jest wyleczalny. Dlatego kontrola gruczołu prostaty przez mężczyzn po 45. roku życia jest koniecznością!

Profilaktyka chorób prostaty

Każdy mężczyzna po 45. roku życia powinien zgłaszać się do urologa co najmniej raz w roku. Specjalista będzie mógł przeprowadzić kompleksowe badanie profilaktyczne w kierunku chorób nowotworowych oraz diagnostyki czynnościowej układu moczowo-płciowego. Wykonywane przez specjalistów z naszego Szpitala Mazovia badanie profilaktyczne obejmuje:

• wywiad lekarski,
    • przegląd badań laboratoryjnych i obrazowych,
    • badanie fizykalne.

W przypadku niepokojących objawów konieczna może być diagnostyka rozszerzona, obejmująca badanie ultrasonograficzne przezbrzuszne lub transrektalne, rezonans magnetyczny, tomografię komputerową lub biopsję fuzyjną prostaty, biopsję stercza. Wykonujemy na miejscu wszystkie te badania.

Małoinwazyjne leczenie prostaty w Szpitalu Mazovia

Doskonale zdajemy sobie sprawię, że w diagnostyce i leczeniu prostaty w ostatnich latach nastąpił olbrzymi postęp. Dlatego nasi lekarze nieustannie śledzą najnowsze piśmiennictwo oraz biorą udział w międzynarodowych kongresach i sympozjach. Nieustannie wzbogacamy również nasze możliwości terapeutyczne poprzez wprowadzanie sprawdzonych technologii, nowych metod małoinwazyjnego leczenia oraz zakup najnowocześniejszej aparatury.
    Zapewniamy pełny zakres leczenia chorób prostaty z wykorzystaniem:

• laserów,
    • laparoskopii 3D,
    • robota chirurgicznego da Vinci.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu -> -> http://szpitalmazovia.pl/kontakt/.

Masz pytania dotyczące naszej działalności? Chcesz umówić się na wizytę?
    Zadzwoń lub napisz.

22 403 52 10 22 120 20 60 22 120 20 61 info@szpitalmazovia.pl