Odwiedź nas również na: Odwiedź nasz profil na facebooku Projekty zrealizowane z funduszy UE
Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10 Usługi prywatne: 22 120 20 60
Projekty zrealizowane z funduszy UE Odwiedź nasz profil na facebooku Projekty zrealizowane z funduszy UE

Robot chirurgiczny da Vinci – milowy krok w chirurgii małoinwazyjnej

Zadaj Pytanie

Nowy wymiar chirurgii znikomo inwazyjnej

Robot chirurgiczny da Vinci pozwala chirurgowi na wykonywanie zabiegów laparoskopowych, szczególnie w trudno dostępnych miejscach, z nieosiągalną dla innych technik dokładnością, minimalizując uraz operacyjny i utratę krwi, skracając czas hospitalizacji i rekonwalescencji, zapewniając szybszy powrót zaburzonych funkcji.

Zabiegi z użyciem robota da Vinci nie są refundowane przez NFZ.

Cennik

Robot da Vinci to nowoczesny robot medyczny, który umożliwia wykonywanie skomplikowanych operacji chirurgicznych z takich gałęzi medycznych, jak urologia, ginekologia, chirurgia bariatryczna itp. Sprzętem tym dysponujemy w naszym Szpitalu Mazovia. Jest on stosowany m.in. w leczeniu raka prostaty oraz innych schorzeń z zakresu urologii.

Wieloletnie doświadczenie Szpitala Mazovia w leczeniu raka prostaty, poparte wykonaniem ponad trzystu prostatektomii radykalnych otwartych i prawie czterystu prostatektomii laparoskopowych, upoważniło nas do kolejnego kroku w kierunku światowych standardów w leczeniu tej choroby. Od 2017 r. w Szpitalu Mazovia wykonujemy operacje z wykorzystaniem robota medycznego da Vinci. Dzięki temu, dorównujemy standardom najbardziej prestiżowym klinikom amerykańskim – w USA blisko 90% zabiegów wykonywanych jest ze wspomaganiem robotycznym.

Robot medyczny da Vinci – co to jest?

Robot chirurgiczny da Vinci amerykańskiej firmy Intuitive Surgical, zaprojektowany w celu ułatwienia wykonywania skomplikowanych zabiegów chirurgicznych, został wprowadzony do użytku klinicznego w 1999 r.

Zasadnicze elementy robota to konsola i część robocza. Część robocza, umieszczona na platformie, może być przemieszczana stosownie do potrzeb lekarza. Ma ona bezpośredni kontakt z polem zabiegowym. Składa się z czterech przegubowych, sterowalnych ramion wprowadzonych poprzez porty laparoskopowe do ciała: trzech z narzędziami z końcówkami wykonującymi manipulacje w technologii EndoWrist, zaś czwarte to kamera endoskopowa.

EndoWrist to rozwiązanie konstrukcyjne naśladujące nadgarstek, pozwalające na wykonywanie ruchów z nieograniczoną swobodą i dotarcie do trudno dostępnych miejsc w czasie zabiegu, co daje możliwość precyzyjnego preparowania (w szczególnie mięśni, naczyń i nerwów) w kluczowych momentach dla wyniku zabiegu.

Stojąca oddzielnie konsola, połączona kablami z częścią roboczą, jest właściwym miejscem pracy chirurga wykonującego zabieg operacyjny. Jest wyposażona w:

 • układ optyczny pozwalający na oglądanie przez okulary trójwymiarowego obrazu z kamery endoskopowej w jakości HD i wielokrotnym powiększeniu,
 • manetki służące do sterowania i manipulowania narzędziami wewnątrz ciała pacjenta,
 • pedały i przyciski do uruchomiania ssania czy koagulacji.

Robot medyczny sam z siebie nie wykonuje żadnych ruchów czy działań – jest w pełni sterowany przez operatora i obsługiwany przez asystę. Dla zapewnienia najwyższej jakości zespół biorący udział w operacji jest stały. W jego skład wchodzą najbardziej doświadczeni lekarze i pielęgniarki.

Zalety wykonywania operacji robotem da Vinci

Operacje laparoskopowe wykonywane robotem da Vinci:

 • dają możliwość działania w trudno dostępnych miejscach,
 • pozwalają na wysoką precyzję preparowania,
 • eliminują ewentualne drżenie rąk lekarza,
 • umożliwiają wysoką precyzję hemostazy i zespoleń,
 • zmniejszają urazy okołooperacyjne,
 • ograniczają możliwość powikłań pooperacyjnych,
 • pozwalają na szybką rekonwalescencję.

Szczególna przydatność robota chirurgicznego da Vinci potwierdziła się w zabiegach urologicznych, zwłaszcza w prostatektomii radykalnej, wykonywanej w terapii raka prostaty. Dzięki temu pacjent zachowuje trzymanie moczu (lub wraca ono szybciej) oraz ma większe szanse na zachowanie potencji.

Operacje raka prostaty z wykorzystaniem robota medycznego da Vinci

W Szpitalu Mazovia przy użyciu robota da Vinci wykonywane są zabiegi onkologiczne, a zwłaszcza operacje raka prostaty. Podstawową metodą leczenia tej choroby w przeważającej większości przypadków jest radykalna prostatektomia, polegająca na całkowitym usunięciu gruczołu krokowego objętego zmianami nowotworowymi wraz z pęcherzykami nasiennymi i fragmentem nasieniowodów, a także zespoleniu cewki z szyją pęcherza moczowego. W uzasadnionych klinicznie przypadkach, w zależności od stopnia zaawansowania choroby, w odpowiednim zakresie wycięciu podlegają również węzły chłonne (limfadenektomia).

Dzięki operacji z wykorzystaniem robota chirurgicznego da Vinci:

 • dochodzi do mniejszego naruszenia tkanek i struktur sąsiadujących podczas zabiegu,
 • możliwe jest precyzyjne i szczelne zespolenie cewki z szyją pęcherza,
 • usunięcie cewnika następuje zazwyczaj w 3-4 dobie po operacji,
 • czas unieruchomienia po operacji i rehabilitacji jest krótszy,
 • u pacjenta występuje zachowanie (lub szybszy powrót) trzymania moczu,
 • istnieje większa możliwość zachowania wzwodu.

Wszystkich pacjentów zainteresowanych mało inwazyjnymi operacjami z wykorzystaniem robota chirurgicznego da Vinci zapraszamy do kontaktu -> http://szpitalmazovia.pl/kontakt/.

Robot chirurgiczny da Vinci jest uniwersalną platformą operacyjną wykorzystywaną
w różnych dziedzinach chirurgii, zwłaszcza w zabiegach urologicznych, ginekologicznych oraz kardiologicznych. W Centrum Chirurgii Robotycznej Mazovia przy użyciu robota
da Vinci wykonywane są zabiegi w zabiegach onkologicznych, a zwłaszcza w operacjach raka stercza. Podstawową metodą leczenia tej choroby w przeważającej większości przypadków jest radykalna prostatektomia, polegająca na całkowitym usunięciu gruczołu krokowego objętego zmianami nowotworowymi wraz z pęcherzykami nasiennymi
i fragmentem nasieniowodów i zespoleniu cewki z szyją pęcherza moczowego.
W uzasadnionych klinicznie przypadkach w zależności od stopnia zaawansowania choroby w odpowiednim zakresie wycięciu podlegają również węzły chłonne (limfadenektomia).

Dzięki operacji z wykorzystaniem robota chirurgicznego da Vinci możliwe jest:

 • mniejsze naruszenie tkanek i struktur sąsiadujących podczas zabiegu,
 • precyzyjne, szczelne zespolenie cewki z szyją pęcherza,
 • szybsze usunięcie cewnika (zazwyczaj 3-4 doba po operacji),
 • krótszy czas unieruchomienia po operacji i rehabilitacji,
 • zachowanie/szybszy powrót trzymania moczu, większa możliwość zachowania wzwodu.

Skontaktuj się

Masz pytania dotyczące naszej działalności? Chcesz umówić się na wizytę?
Zadzwoń lub napisz.

Operacje da Vinci: 22 120 20 61 info@szpitalmazovia.pl
Skontaktuj się z nami
© Copyright 2018 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MediaHealth Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
*Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!