Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Przerost prostaty

 


Przerost prostaty to dość powszechna dolegliwość, występująca u mężczyzn około 45.-50. roku życia oraz starszych. Choroba ta objawia się przede wszystkim problemami z oddawaniem moczu, negatywnie wpływa również na funkcje seksualne. Diagnostyką oraz leczeniem łagodnego przerostu prostaty zajmują się specjaliści z naszego Szpitala Mazovia – zapraszamy na konsultacje wszystkich panów wymagających profesjonalnej i dyskretnej pomocy!

Prostata – zwana także sterczem lub gruczołem krokowym – to narząd zlokalizowany u mężczyzn pod pęcherzem moczowym, otaczający cewkę moczową. Jego główną rolą jest produkcja płynu, w którym pływają plemniki. Prawidłowa wielkość stercza to około 20 cm3. Po 45. roku życia u wielu panów dochodzi do powiększania się tego gruczołu – lekarze twierdzą, że łagodny przerost prostaty jest naturalnym objawem starzenia się organizmu.

Przerost prostaty – objawy

Najczęstsze objawy i dolegliwości towarzyszące przerostowi prostaty wynikają z podrażnienia pęcherza przez powiększony stercz lub zaciskania cewki moczowej. Może to być:

Przerost prostaty – diagnostyka

Diagnostyka łagodnego rozrostu stercza opiera się przede wszystkim ma zebraniu wywiadu przez specjalistę urologa, badaniu fizykalnym narządów płciowych zewnętrznych, badaniu jamy brzusznej i badaniu palcem przez odbytnicę (DRE, per rectum). W Szpitalu Mazovia wykonujemy również niezbędne badania laboratoryjne (PSA, kreatynina, mocznik, eGFR, badanie ogólne moczu, posiew moczu) oraz:

Przerost prostaty – leczenie

Łagodny rozrost gruczołu krokowego leczymy w 90% zachowawczo, stosując terapię farmakologiczną, która doskonale niweluje lub w znacznym stopniu ogranicza nieprzyjemne dolegliwości. Jest to leczenie objawowe, które musi być stosowane do końca życia chorego, a kontrolowane i udoskonalane przez prowadzącego lekarza urologa.

Zaledwie w 10% przypadków – kiedy leczenie zachowawcze jest nieskuteczne lub niemożliwe do stosowania – konieczne jest włączenie leczenia zabiegowego. Metodę dopasowujemy indywidualnie do konkretnego przypadku chorego, w zależności od wielu czynników, takich jak wielkość stercza, obciążenia dodatkowe chorego, wiek, ryzyko choroby nowotworowej czy poprzednie leczenie zabiegowe.

W Szpitalu Mazovia dysponujemy pełnym panelem możliwości operacyjnych gruczołu krokowego.

Wszystkich mężczyzn borykających się z przerostem prostaty zapraszamy do kontaktu -> http://szpitalmazovia.pl/kontakt/. Oferujemy opiekę najlepszych specjalistów i dostęp do najnowocześniejszych metod diagnostyki i leczenia.

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!