Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Laparoskopia 3D

Zadaj Pytanie

  Szpital Mazovia jako jeden z pierwszych w Polsce wprowadził standardowo operacje laparoskopowe.

  W Szpitalu Mazovia zabieg operacyjny odbywa się
  w znieczuleniu ogólnym. Pacjent śpi podczas zabiegu, nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych, nad bezpieczeństwem Pacjenta czuwa doświadczony lekarz anestestezjolog.

  Do jamy brzusznej podawany jest obojętny gaz (dwutlenek węgla) aby stworzyć przestrzeń do pracy narzędzi laparoskopowych.

  Chirurdzy otrzymują obraz wideo z wnętrza jamy brzusznej na monitorze i dzięki temu są w stanie sprawnie operować.

  Cennik

  Laparoskopia to technika małoinwazyjnej operacji chirurgicznej polegająca na wprowadzeniu do jamy brzusznej narzędzi chirurgicznych i kamery wideo poprzez niewielkie nacięcia wynoszące 0,5-2cm
  i wykonanie nimi badania diagnostycznego lub procedury operacyjnej. Technika operacji laparoskopowych jest wymyślona w XIX wieku, a jej rozkwit przypada na lata 80 i 90 XX wieku.

   

  Najwyższymi obecnie możliwościami technicznymi jakie są dostępne na świecie, a dostępnymi w Szpitalu Mazovia to laparoskopia trójwymiarowa. Firma Olympus stworzyła  videolaparoskop trójwymiarowy z giętą końcówką pozwalając na niesamowicie dokładną wizualizację wnętrza człowieka.
  Chirurdzy operują w okularach i widzą obraz trójwymiarowy na monitorze, co przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo, jakość i precyzję preparacji.

  Videolaparoskopia 3D Olympus służy w Szpitalu Mazovia przede wszystkim do operacji uro-onkologicznych, leczenia wad wrodzonych, kamicy, rozrostu gruczołu krokowego.

  1. Prostatektomia radykalna 3D-laparoskopowa – jest najczęściej wykonywaną procedurą operacyjną pozwalającą na wyleczenie raka prostaty u mężczyzn. Doskonalszym sposobem operacji w tej jednostce chorobowej jest jedynie prostatektomia z asystą robota DaVinci (link). W Naszej Placówce wykonujemy
   5-6 prostatektomii radyklanych tygodniowo co stawia nas w absolutnej czołówce w ilości przeprowadzonych zabiegów w Polsce.
  2. Limfedenektomia sp 3D-laparoskopowym – przy nowotworach wysokiego ryzyka stercza czy pęcherza moczowego, aby usunąć potencjalne komórki przerzutowe z węzłów chłonnych
  3. Resekcja guza (raka) nerki sposobem 3D-laparoskopowym – Inne nazwy operacji to NSS (Nephron Sparing Surgery), lub częściowa nefrektomia (Partial Nephrectomy). Procedura pozwalająca na usunięcie raka nerki przez wykonanie 3 lub 4 malutkich nacięć skóry
  4. Nefrektomia radykalna 3D-laparoskopowa – operacja usunięcia nerki z powodu dużego, zaawansowanego nowotworu, lub nowotworu niemożliwego do usunięcia sposobem NSS.
  5. Nefroureterektomia 3D-laparoskopowa – operacja usunięcia jednoczesnego nerki i moczowodu
   z powodu raka moczowodu lub układu kielichowo-miedniczkowego nerki.
  6. Cystektomia radykalna 3D-laparoskopowa u kobiet lub cystoprostatektomia radykalna
   3D-laparoskopowa u mężczyzn –
   usunięcie pęcherza moczowego wraz z gruczołem krokowym z powodu zaawansowanego raka.
  7. Resekcja dolnego odcinka moczowodu sposobem 3D-laparoskopowym z powodu raka
  8. Operacja zwężenia połączenia miedniczkowo-moczowodowego Hynes-Anderson sposobem
   3D-laparoskopowym –
   plastyka wady wrodzonej polegającej na zbyt małym świetle połączenia nerki
   i moczowodu, co skutkuje utrudnieniem odpływu moczu do pęcherza i powstaniem wodonercza.
  9. Adenomektomia stercza sp 3D-laparoskopowym – czasem konieczne jest usunięcie powiększonego (powyżej 150cm3) gruczolaka stercza na drodze operacyjnej, a nie przez cewkę moczową z powodu wielkości. Najbezpieczniejszym wówczas zabiegiem jest technika 3D-laparoskopowa.
  10. Operacje naprawcze przetok pęcherzowo-pochwowych sp 3D-laparoskopowym. Naprawa chorobowych lub jatrogennych nienaturalnych połączeń układu moczowego
   z drogami rodnymi, co charakteryzuje się stałym wyciekiem moczu bez kontroli.
  11. Operacje kamicy moczowodu (ureterolitomia) i nerki (pielolitotomia) sp 3D-laparoskopowym – kiedy brak możliwości usunięcia kamicy na drodze endoskopowej leczeniem z wyboru jest 3D-laparoskopia.
  12. Wszczepienie sztucznego zwieracza cewki moczowej AMS 800 z powodu nietrzymania moczu u mężczyzn na drodze 3D-laparoskopowej – Jedynym miejscem w Polsce, gdzie można przeprowadzić ten zabieg jest Szpital Mazovia.
  13. Operacje naprawcze przepuklin sp 3D-laparoskopowym.
  14. Operacje żylaków powrózka nasiennego sp 3D-laparoskopowym
  15. Operacje torbieli nerek sp 3D-laparoskopowym (fenestracja).
  Olympus 3D: trzeci wymiar endoskopii i laparoskopii

   

  Sale operacyjne bloku operacyjnego Szpitala Mazovia zostały wykonane w technologii stali nierdzewnej dodatkowo pokrytej powłoką antybakteryjną. W pomieszczeniach działa klimatyzacja z przepływem laminarnym powietrza i filtrami HEPA. Obie sale operacyjne są wyposażone w specjalistyczny sprzęt endoskopowy, laparoskopowy
  oraz pełny zestaw narzędzi do zabiegów metodami tradycyjnymi.
  Na wyposażeniu bloku operacyjnego znajdują się również lasery: holmowy, tulowy i KTP (zielony) oraz najnowsze urządzenia elektrochirurgiczne.


  Skontaktuj się z nami

  Masz pytania dotyczące naszej działalności? Chcesz umówić się na wizytę?
  Zadzwoń lub napisz.

  22 403 52 10 22 120 20 60 22 120 20 61 info@szpitalmazovia.pl
  © Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
  Fundusze Europejskie
  Masz pytanie?
  Napisz do nas
  close
  Potrzebujesz więcej
  informacji?
  Oddzwonimy do Ciebie

   OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

   1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
   2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
   3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
   4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
   5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
   6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
   7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
   8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
   *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
   Zostaw numer
   oddzwonimy!