Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Aktualności

W lutym 2021 r. w Szpitalu Mazovia przeprowadzono dwie unikatowy w skali kraju operacje – usunięcie guza nerki przy użyciu ultranowoczesnego noża plazmowego J-Plazma oraz cystoprostatektomię z wykorzystaniem robota chirurgicznego da Vinci.
Na początku lutego 2021 r. dr n. med. Michał Małek oraz dr Tomasz Kupski wraz z zespołem wykonali pierwszy w Polsce zabieg NSS usunięcia guza nerki przy użyciu najnowocześniejszego na świecie noża plazmowego J-Plazma firmy Apex.
Strumień plazmy emitowanej przez urządzenie preparuje tkankę z precyzją nieosiągalną dla tradycyjnych narzędzi chirurgicznych, a co bardzo ważne z perspektywy zarówno pacjenta, jak i lekarza – znacznie ogranicza krwawienie podczas zabiegu. Operacja jest mniej inwazyjna, można uniknąć urazów termicznych nerki, u pacjenta nie występują również obrzęki pooperacyjne.
Dr n. med. Tomasz Szopiński wykonał niesztampowy w naszym kraju zabieg cystoprostatektomii (usunięcie prostaty i pęcherza moczowego z powodu choroby nowotworowej) przy użyciu robota chirurgicznego da Vinci. Do odtworzenia ciągłości dróg moczowych wykorzystany został odcinek jelita cienkiego – jest to złoty standard wśród niekontynentnych odprowadzeni moczu gdzie jest biernie wydalany do specjalnych worków stomijnych.
Warto przypomnieć, że kilka tygodni temu – jako pierwsza i jedyna placówka w Polsce – rozpoczęliśmy użytkowanie mikroskopu konfokalnego VivaScope 2500 do przeprowadzania badań śródoperacyjnych w trakcie zabiegów z zakresu chirurgii onkologicznej. Dzięki temu mamy możliwość wykonywania badań patomorfologicznych, które na bieżąco pozwalają na ocenę doszczętności usunięcia nowotworu. Dostarcza więc bardzo istotnych informacji o procesie chorobowym pacjenta.

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!