Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Nowoczesna diagnostyka w Szpitalu Mazovia

W Szpitalu Mazovia w Warszawie specjalizujemy się nie tylko w innowacyjnym, mało inwazyjnym leczeniu schorzeń urologicznych oraz ginekologicznych. Naszym pacjentom oferujemy również najnowocześniejszą diagnostykę – badania umożliwiające uzyskanie precyzyjnych wyników w wielu sytuacjach mogą uratować zdrowie, a nawet życie!

W Szpitalu Mazovia wychodzimy z założenia, że w całym procesie terapeutycznym u każdego pacjenta istotna jest nie tylko opieka najlepszych specjalistów oraz stosowanie innowacyjnych, a zarazem skutecznych metod leczenia, ale także nowoczesna i dokładna diagnostyka. Dostęp do badań diagnostycznych w wielu przypadkach pozwala ratować nie tylko zdrowie, ale i życie pacjenta. Nie ma żadnych wątpliwości, że precyzyjne zdiagnozowane dolegliwości, z którymi boryka się pacjent, pozwala lepiej dobrać metody leczenia, skraca jego czas i koszty, a także w dużej mierze chroni przed rozwojem choroby i potencjalnymi powikłaniami.

W naszym Szpitalu specjalizujemy się przede wszystkim w diagnostyce i leczeniu schorzeń urologicznych – zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Precyzyjne oraz szybkie rozpoznanie wielu chorób możliwe jest dzięki opiece doświadczonej, wysoko wykwalifikowanej kadry medycznej, ale również dostępowi do najnowocześniejszego sprzętu.

Jednym z kluczowych badań diagnostycznych m.in. w kierunku łagodnego przerostu stercza, ale i nowotworów gruczołu krokowego jest USG transrektalne, czyli USG przez odbyt. Jest ono wykonywane przy pomocy specjalnej głowicy przezodbytniczej, na którą nakłada się prezerwatywę i smaruje żelem. Badanie może powodować pewnego rodzaju dyskomfort, ale nie jest bolesne – nie ma więc konieczności stosowania znieczulenia. Jest ono wskazane w sytuacji jakichkolwiek niepokojących objawów w funkcjonowaniu układu moczowo-płciowego, w tym trudności w oddaniu moczu. Przed USG transrektalnym konieczne jest wykonanie u pacjenta lewatywy.

W rozpoznawaniu m.in. nowotworów gruczołu krokowego nieocenioną wartość diagnostyczną ma biopsja fuzyjna – jest to badanie, które pozwala pobrać od pacjenta wycinek tkanki, pod kontrolą USG i z wykorzystaniem uzyskanych wcześniej obrazów rezonansu magnetycznego. Połączenie tych dwóch obrazów pozwala z wyjątkową precyzją pobrać wycinek ze ściśle określonego miejsca ewentualnej zmiany nowotworowej. Biopsja fuzyjna minimalizuje ryzyko przeoczenia zmiany, pozwala zmniejszyć traumatyczność zabiegu, czasami wyklucza konieczność wykonywania kolejnych biopsji. Jest zdecydowanie bardziej przydatna niż tradycyjna biopsja wykonywana jedynie pod kontrolą USG.

Badanie urodynamiczne znajduje zastosowanie m.in. w diagnostyce wysiłkowego nietrzymania moczu, moczenia nocnego u dzieci czy przewlekłych infekcji dróg moczowych. Badanie wykonuje się przy użyciu cewników, które po znieczuleniu miejscowym pacjenta wprowadza się przez odbyt do kiszki stolcowej i przez cewkę moczową do pęcherza. Dzięki temu można zmierzyć ilość moczu zalegającego w pęcherzu oraz oddanego w konkretnym czasie, a także ocenić wydolność mięśni zwieraczy i napięcie mięśni dna miednicy.

Wszystkich pacjentów wymagających najnowocześniejszych, precyzyjnych badań diagnostycznych z zakresu urologii wykonywanych przez doświadczonych lekarzy zapraszamy do Szpitala Mazovia w Warszawie! Zachęcamy do kontaktu -> http://szpitalmazovia.pl/kontakt/.

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!