Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Onkologia urologiczna w Szpitalu Mazovia

17 czerwca 2021r. przypada Światowy Dzień Raka Nerki. Z tej okazji pragniemy przybliżyć temat tego rodzaju nowotworu, który z dużym powodzeniem leczymy w Szpitalu Mazovia. Nasza oferta usługi w zakresie zwalczania raka nerki pozwala na precyzyjne dostosowanie metody leczenia dla każdego chorego. Każdy przypadek jest analizowany indywidualnie na podstawie przeprowadzonej diagnostyki obrazowej. Dzięki postępowi w zakresie wczesnego wykrywania oraz rozwojowi nowoczesnej diagnostyki obrazowej chorób nowotworowych możemy szybciej i dokładniej określić stopień zaawansowania choroby. Rak nerki częściej występuje u mężczyzn niż u kobiet. Główna grupa ryzyka dotyczy mężczyzn po 45 roku życia, a w przypadku kobiet przypada między 55. a 74. rokiem życia. W ostatnich latach opisywane są przypadki zachorowań w młodym wieku oraz po wysokich dawkach chemioterapii.

Onkologia urologiczna to dział medycyny zajmujący się diagnostyką oraz leczeniem nowotworów układu moczowego. Choroby nowotworowe układu moczowego to jedne z najczęściej występujących nowotworów, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. W wielu przypadkach sprawiają one duże kłopoty diagnostyczne – we wczesnych stadiach dają mało charakterystyczne objawy, przez co bywają bagatelizowane przez pacjentów. Z tego względu często rozpoznaje się je dość późno, gdy szanse na skuteczne leczenie są już mniejsze.

Większości guzów nerki jest wykrywana przypadkowo w trakcie wykonywania badania USG lub CT jamy brzusznej. Jedynie w przypadku bardzo dużych guzów u szczupłych osób można zaobserwować uwypuklający powłoki guz okolicy lędźwiowej. Dlatego każdy onkolog-urolog ze Szpitala Mazovia zachęca, by zgłaszać się do lekarza zawsze, gdy zauważamy u siebie objawy w postaci częstomoczu, pieczenia w cewce moczowej, jakichkolwiek zaburzeń w oddawaniu moczu lub jego krwistego koloru. Objawem, który może nie być kojarzony z tą chorobą jest również nietypowy ból w okolicach lędźwiowych.

Zazwyczaj wstępne rozpoznanie postawione na podstawie badania USG jest potwierdzane za pomocą badania CT (tomografia komputerowa) lub NMR (rezonans magnetyczny). Dzięki temu, biorąc pod uwagę lokalizację i wielkość guza lekarz przedstawia najwłaściwszy sposób postępowania.

W przypadku guzów nerek nie wykonuje się przedoperacyjnej biopsji zmian. W nerce mogą występować również zmiany łagodne jak torbiele i inne zmiany, które nie wymagają leczenia operacyjnego, a jedynie obserwacji. Każdy przypadek jest analizowany indywidualnie na podstawie przeprowadzonej diagnostyki obrazowej.
Biorąc pod uwagę maksymalne zmniejszenie inwazyjności i skutków ubocznych, doskonalimy techniki chirurgii małoinwazyjnej przeprowadzając zabiegi NSS (usunięcie guza nerki) jak i NEFREKTOMII RADYKALNEJ metodą laporoskopową 3D lub w asyście robota chirurgicznego da Vinci. Pragnąc również zapewnić standardy wielodyscyplinarnego leczenia onkologicznego, na stałe współpracujemy z wiodącymi ośrodkami onkologicznymi i radioterapii. Do dyspozycji naszych pacjentów pozostają wyspecjalizowani onkolodzy-urolodzy z wieloletnim doświadczeniem, a także profesjonalny personel, niosący pomoc w tak trudnych dla każdego chwilach.

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!