Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Operacje NSS guzów nerki z zastosowaniem noża plazmowego

Według statystyk Krajowego Rejestru Nowotworów, w Polsce co roku notuje się około 5 tys. nowych przypadków raka nerki. U osób dorosłych najczęściej diagnozowany jest rak nerkowokomórkowy (RCC), stanowiący około 90% nowotworów złośliwych nerki. Przez długie lata standardem leczenia raka nerki była radykalna nefrektomia, obecnie jednak coraz częściej wykonywane są operacje nerkooszczędzające (NSS – nephron-sparing surgery), polegające na wyłuszczeniu guza lub nefrektomii częściowej. W Szpitalu Mazovia – jako jedyni w Polsce – zabiegi tego typu wykonujemy z użyciem ultranowoczesnego noża plazmowego J-Plazma.
Według statystyk, rak nerki jest trzecim pod względem występowania nowotworem złośliwym układu moczowego – po raku prostaty i raku pęcherza moczowego. Przyczyn rozwoju choroby jak dotąd nie udało się jednoznacznie ustalić. Przypuszcza się, że występowanie raka nerki związane jest predyspozycjami genetycznymi i rodzinnymi, wśród czynników ryzyka znajduje się też m.in. torbielowatość nerek, niewydolność nerek wymagająca dializowania, palenie papierosów, nadciśnienie tętnicze oraz otyłość.
Wśród objawów, które powinny zaniepokoić i skłonić do jak najszybszej wizyty u lekarza są m.in. występujący krwiomocz bez towarzyszącego bólu, wyczuwalne przez powłoki brzuszne zgrubienie, dolegliwości bólowe podbrzusza lub okolicy lędźwiowej oraz ogólne złe samopoczucie.

NSS – nerkooszczędzające operacje guzów nerki

Przez długie lata standardem leczenia raka nerki była radykalna nefrektomia, obecnie jednak coraz częściej wykonywane są operacje nerkooszczędzające (NSS – nephron-sparing surgery), polegające na wyłuszczeniu guza lub nefrektomii częściowej.
Najczęściej operacje tego typu wykonuje się metodą laparoskopową, czyli przez niewielkie nacięcia powłok skórnych, przez które do wnętrza organizmu wprowadza się narzędzia chirurgiczne umożliwiające usunięcie guza. Po wycięciu zmiana jest przekazywana do badania histopatologicznego, które umożliwia m.in. ocenę stopnia złośliwości.
Operacje NSS wykonywane metodą laparoskopową są o wiele mniej inwazyjne dla pacjenta oraz nie wymagają bardzo długiej rekonwalescencji.

Nóż plazmowy J-Plazma – innowacja w operacjach nowotworów nerki

Na początku lutego br. w naszym Szpitalu Mazovia – jako pierwsi i jedyni w Polsce – przeprowadziliśmy operację NSS guza nerki przy użyciu ultranowoczesnego noża plazmowego J-Plazma. Jest to urządzenie, które emituje strumień plazmy, czyli zjonizowanej materii nieco podobnej do gazu, ale posiadającej zdolność przewodzenia prądu. Strumień plazmy pozwala na wyjątkowo precyzyjne cięcie tkanek, nie naruszając jednak ich struktury, tak jak robią to ostrza w tradycyjnych narzędziach chirurgicznych.
Nóż plazmowy umożliwia usuwanie zmian nowotworowych z o wiele większą precyzją niż skalpel, jednocześnie natychmiast zasklepiając okoliczne naczynia krwionośne, co znacznie minimalizuje krwawienie okołozabiegowe. Co ważne, oddziaływanie termiczne strumienia plazmy na okoliczne tkanki jest minimalne, po jego użyciu nie występują obrzęki, a rekonwalescencja po operacji jest dużo krótsza.
Pacjentów chorujących na nowotwór nerki zachęcamy do kontaktu ze Szpitalem Mazovia. Nasi specjaliści przeprowadzą kompleksową diagnostykę i wprowadzą dopasowane do potrzeb metody leczenia.

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!