Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Aktualności


W 2005 roku rozpoczęto procedury operacyjne w zakresie ginekologii z zastosowaniem robota da Vinci.

Zaobserwowano zdecydowanie większą precyzję wykonywania najróżniejszych procedur oraz znaczną poprawę wizualizacji.

Zmniejszenie urazu tkanek w trakcie operacji wpływało na mniejszą liczbę powikłań pooperacyjnych, co w konsekwencji skracało czas hospitalizacji.

Chirurgia robotowa w ginekologii może być zastosowana w schorzeniach o charakterze niezłośliwym, jak:
• wyłuszczenie mięśniaków macicy
• wycięcie macicy z powodu niezłośliwych patologii trzonu macicy
• obniżenie narządu rodnego (operacja podwieszania szyjki macicy do więzadła krzyżowo-kolcowego)
• usuwanie ognisk endometriozy.

Zdolność precyzyjnych ruchów oraz możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc w obrębie miednicy mniejszej i jamy brzusznej dzięki znakomitej wizualizacji stanowi wyśmienite narzędzie w ginekologii onkologicznej. Umożliwia to wykonanie radykalnych operacji wycięcia macicy z przydatkami oraz limfadenektomią miedniczną i okołoaortalną, co jest kluczowym elementem leczenia choroby nowotworowej. Szczególne zastosowanie ma użycie zieleni indocyjaninowej w trakcie operacji raka trzonu macicy lub raka szyjki macicy. Jest to znacznik do mapowania układu limfatycznego pozwalający na wykrycie węzła wartowniczego i dzięki temu uniknięcie rozległej operacji we wczesnych stadiach choroby.

Zmniejszenie urazu tkanek w trakcie operacji oraz skrócenie czasu hospitalizacji są ważne w przypadkach rozległych operacji z powodu choroby nowotworowej.

Obecnie na całym świecie wykonywane są operacje raka trzonu macicy oraz raka szyjki macicy z zadowalającymi efektami, niejednokrotnie lepszymi niż przy użycia klasycznej laparoskopii. Efekt terapeutyczny w ginekologii onkologicznej oceniany jest na podstawie długości życia pacjentek po leczeniu operacyjnym do momentu progresji choroby.

Robot da Vinci łączy w sobie ręce lekarza, który zajmuje się wyleczeniem pacjentki z duszą inżyniera, bez którego pomocy rekonwalescencja nie byłaby tak błyskawiczna.

Renesans w ginekologii (prezentacja)

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!