Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Problemy urologiczne to nie powód do wstydu!

Problemy urologiczne to nie powód do wstydu!Dla wielu pacjentów problemy z funkcjonowaniem układu moczowego są wciąż tematem tabu, z którym wstydzą się zgłosić do lekarza. Takie podejście to błąd! Układ moczowy jest bardzo ważną częścią organizmu człowieka i trzeba o niego dbać! Profesjonalną pomoc doświadczonych lekarzy w różnych problemach urologicznych znaleźć można w naszym szpitalu Mazovia.

U mężczyzn jedną z najczęstszych dysfunkcji układu moczowego są objawy ze strony dolnych dróg moczowych powodowanych przez przerost prostaty. Prostata, zwana również sterczem lub gruczołem krokowym, z biegiem lat ulega powiększeniu. Proces ten jest powolny i może wywoływać niepokojące objawy, takie jak częstomocz dzienny i nocny, osłabienie strumienia moczu czy też parcia naglące. Wynika to z ucisku na cewkę moczową, która przebiega przez środek stercza. Często mogą temu dodatkowo towarzyszyć objawy pogorszenia sprawności seksualnej.

Jak twierdzą lekarze, przerost prostaty jest u mężczyzn takim samym objawem starzenia, jak np. siwienie. Boryka się z nim około 60% mężczyzn po 60. roku życia oraz 80% panów po osiemdziesiątce. Oczywiście powszechność tego problemu nie oznacza, że nie można go leczyć – otóż można, a nawet trzeba, bo łagodny przerost prostaty może spowodować całkowite zatrzymanie moczu i zatrucie organizmu. Dodatkowo, właściwie takie same objawy może wywoływać rak stercza, który we wczesnych stadiach rozwoju jest wyleczalny – dlatego tak ważna jest szybka diagnostyka wszelkich niepokojących zmian.

Konsultacje z doświadczonymi urologami, pełną diagnostykę obrazową, a także nowoczesne metody leczenia, również chirurgicznego, w tym z wykorzystaniem laparoskopii 3D oraz robota medycznego Da Vinci, oferujemy w naszym szpitalu Mazovia. Zapraszamy wszystkich panów, którzy zauważą u siebie jakiekolwiek objawy z oddawaniem moczu.

Nietrzymanie moczu u kobiet – co trzeba o nim wiedzieć?

Dość często występującym u kobiet zaburzeniem z pogranicza urologii oraz ginekologii jest nietrzymanie moczu. Może ono pojawiać się u pań w różnym wieku, jest powodem wstydu, zażenowania, problemów z utrzymaniem higieny osobistej.

Przyczyn nietrzymania moczu może być wiele. Czasami wywołują je zakażenia układu moczowo-płciowego lub zmiany hormonalne – obniżający się z wiekiem poziom estrogenów zmniejsza elastyczność mięśni dna macicy, co prowadzi do zmian w położeniu cewki moczowej. Nietrzymanie moczu jest dość częstym problemem kobiet po porodach, kiedy dochodzi do rozciągnięcia lub uszkodzenia mięśni dna miednicy. Dolegliwości może powodować także ciężka fizyczna praca lub otyłość.

Na szczęście nietrzymanie moczu można leczyć, i to naprawdę skutecznie. W Szpitalu Mazovia naszym pacjentkom zapewniamy kompleksową opiekę, diagnostykę oraz leczenie dostosowane do ich potrzeb. Oferujemy opiekę najlepszych specjalistów z zakresu urologii, szybką i nowoczesną diagnostykę oraz dostęp do najnowocześniejszych metod leczenia zaburzeń urologicznych. Zapraszamy do kontaktu.

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!