Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Raka prostaty można leczyć!

W Szpitalu Mazovia wykonujemy innowacyjne operacje raka prostaty z zastosowaniem robota chirurgicznego da Vinci.

Według statystyk, rak prostaty jest najczęściej wykrywanym nowotworem złośliwym u mężczyzn w naszym kraju. Diagnozuje się go u około 16 tys. pacjentów rocznie, a umiera rocznie około 5-6 tys. mężczyzn. Dzieje się tak dlatego, że w wielu przypadkach rak prostaty rozpoznawany jest w zaawansowanych stadiach rozwoju, kiedy trudno o skuteczne leczenie. Tymczasem wcześnie wykryty nowotwór daje ogromną szansę na wyleczenie i to z wykorzystaniem małoinwazyjnych, nieobciążających pacjenta metod.

Rak prostaty – na co zwracać uwagę?

Choć najczęściej na raka prostaty chorują panowie po 60. roku życia, to jednak mężczyźni z grup podwyższonego ryzyka już w wieku 40-45 lat powinni przynajmniej raz w roku zgłosić się do urologa na wizytę profilaktyczną. Proste badanie per rectum (badanie palcem przez odbyt) pozwala wstępnie ocenić stan gruczołu krokowego, a jakieś ewentualne zmiany w jego obrębie mogą prowadzić do dalszej diagnostyki.

Wskazaniem do wizyty u urologa są także niepokojące objawy ze strony dolnych dróg moczowych,  takie jak:

Objawy te mogą występować zarówno w przypadkach łagodnego rozrostu prostaty, jak i w chorobie nowotworowej. Urolog zwykle zleca wówczas bardziej szczegółową diagnostykę, obejmującą m.in. badanie stężenia PSA we krwi, także USG przezodbytnicze (TRUS), a nawet rezonans magnetyczny. Ważnym elementem ostatecznej diagnostyki jest biopsja, czyli pobranie wycinków z prostaty i poddanie ich ocenie histopatologicznej. W Szpitalu Mazovia wykonujemy nowoczesną biopsję fuzyjną – w trakcie tego badania na obraz uzyskany podczas USG nakłada się wcześniej uzyskany obraz rezonansu magnetycznego. Pozwala to na bardziej precyzyjne pobranie wycinków z tkanek prostaty i zminimalizowanie ryzyka przeoczenia zmiany nowotworowej.

Leczenie raka prostaty może być skuteczne!

Potwierdzenie złośliwości zmian w badaniu biopsyjnym, nie musi oznaczać dla pacjenta najgorszego. W zależności od wyników badań obrazowych, badania biopsji, indywidualnego stanu ogólnego pacjenta i jego ewentualnych obciążeń chorobowych, dobiera się najlepsze metody leczenia. U pacjentów z dobrym rokowaniem leczeniem z wyboru jest leczenie radykalne np. prostatektomia radykalna, czyli operacja całkowitego usunięcia prostaty z pęcherzykami nasiennymi.

Jeszcze niedawno operacje tego typu wykonywano jedynie klasycznymi metodami chirurgicznymi, z koniecznością wykonania cięcia chirurgicznego powłok w podbrzuszu, zakładaniem szwów i długą rekonwalescencją. Z chwilą wprowadzenia laparoskopii znacznie ograniczono inwazyjność metody operacyjnej. A w Szpitalu Mazovia zabiegi takie możemy przeprowadzić również z użyciem robota chirurgicznego da Vinci. Takie zabiegi są jeszcze mniej inwazyjne, bezpieczniejsze, pozwalają na skrócenie pooperacyjnej obecności cewnika w pęcherzu i szybszą rehabilitację. Wymagają wykonania jedynie kilku małych nacięć skóry – stąd  mniejsza traumatyzacja tkanek i niewielkie dolegliwości bólowe pooperacyjne. Rekonwalescencja trwa do kilkunastu dni, a w przypadku operacji z oszczędzeniem pęczków naczyniowo-nerwowych,  pacjent ma większe szanse na zachowanie wzwodu.

W Szpitalu Mazovia zapewniamy pacjentom kompleksową diagnostykę raka prostaty: badania laboratoryjne, USG TRUS, biopsję fuzyjną, a także najnowocześniejsze metody leczenia operacyjnego z zastosowaniem robota da Vinci włącznie. Osoby wymagające tego typu pomocy zapraszamy do kontaktu -> https://szpitalmazovia.pl/kontakt/.

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!