Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Aktualności

Kilka dni temu w Szpitalu Mazovia w Częstochowie odbyła się pierwsza operacja prostatektomii radykalnej z użyciem robota chirurgicznego da Vinci.

Robot chirurgiczny da Vinci od 2017 r. jest stosowany w Szpitalu Mazovia w Warszawie – przede wszystkim w operacjach urologii onkologicznej, zwłaszcza prostatektomii radykalnej, czyli całkowitego usunięcia gruczołu krokowego, fragmentu nasieniowodów, a czasem również węzłów chłonnych.

Operacja z użyciem robota da Vinci niesie ze sobą liczne korzyści zarówno dla lekarza, jak i dla pacjenta. Wykonujący operację lekarz ma bardzo precyzyjny dostęp do wszystkich tkanek, doskonałe pole widzenia i szerokie możliwości poruszania narzędziami. Dla pacjenta operacja z zastosowaniem robota to z kolei mniejsza traumatyzacja tkanek, mniejsze krwawienie śródoperacyjne, krótki czas cewnikowania, szybsza rekonwalescencja oraz większa szansa na pełne zachowanie funkcji seksualnych.

Kilka dni temu pierwsza operacja z zastosowaniem robota da Vinci została przeprowadzona w Szpitalu Mazovia w Częstochowie. Jest to pierwsza placówka w województwie śląskim, która dysponuje tego typu nowoczesnym sprzętem. Operację na żywo obserwowali zaproszeni goście (m.in. prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz przedstawiciele środowiska lekarskiego) i dziennikarze – dzięki prowadzonej transmisji widzieli na monitorach, jak pracuje robot. Nad całym zabiegiem czuwał prof. dr hab. n. med. Igal Mor, dyrektor Szpitala Mazovia, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Urologicznego.

Więcej informacji o zastosowaniu robota chirurgicznego da Vinci w Szpitalu Mazovia znaleźć można TUTAJ.

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!