Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

USG moszny, jąder Warszawa

USG moszny to bezbolesne, nieinwazyjne i krótkotrwałe badanie, które pozwala na uzyskanie dokładnego obrazu worka mosznowego z jądrami, najądrzem oraz powrózkiem nasiennym. USG jąder to podstawowe badanie profilaktyczne w kierunku raka jądra oraz diagnostyczne u pacjentów, u których występują niepokojące objawy. Zapraszamy do Szpitala Mazovia w Warszawie!

USG moszny jest badaniem w pełni bezpiecznym – udowodniono, że fale ultradźwiękowe wnikające w głąb organizmu w żaden sposób nie szkodzą narządom wewnętrznym i tkankom człowieka. Emitowane przez specjalną głowicę odbijają się od napotkanych narządów, echo wraca do głowicy, a program komputerowy przekształca je na widoczne na monitorze obrazy. USG moszny można więc bez obaw wykonywać u wszystkich mężczyzn, bez względu na wiek czy zdiagnozowane wcześniej choroby.

USG moszny – wskazania

Wskazaniem do przeprowadzenia USG moszny jest:

 • powiększenie jednego lub obu jąder,
 • ból i opuchlizna jąder,
 • podejrzenie zapalenie jądra lub najądrzy,
 • przepuklina mosznowa,
 • diagnostyka cyst i torbieli,
 • diagnostyka guzów jąder, również o charakterze nowotworowym.

USG moszny wykonuje się również w diagnostyce niepłodności, przed planowanymi interwencjami chirurgicznymi w obrębie męskich narządów płciowych, a także po operacjach w celu kontrolnym.

USG moszny – jak przebiega?

W trakcie badania pacjent jest proszony o położenie się na kozetce na plecach i odsłonięcie narządów płciowych. Jądra podpiera się, by pozostawały nieruchome, pacjent może zostać również poproszony o przytrzymanie prącia przy brzuchu, co pozwala na odsłonięcie jąder. Lekarz nakłada na mosznę żel, który ułatwia wnikanie fal dźwiękowych w głąb organizmu oraz przesuwanie głowicy po skórze. Następnie przykłada głowicę do moszny i ocenia budowę oraz pracę poszczególnych struktur anatomicznych.

Na USG moszny wykonywane w miłej atmosferze, z zachowaniem prawa do intymności pacjenta, zapraszamy do Szpitala Mazovia w Warszawie! Zapewniamy opiekę najlepszych specjalistów i dostęp do nowoczesnego sprzętu! Zachęcamy do kontaktu -> http://szpitalmazovia.pl/kontakt/.

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!