Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

USG prącia

USG prącia to nieinwazyjne, całkowicie bezbolesne i bezpiecznie badanie, które wykonuje się w celu diagnostyki chorób prącia oraz po urazach mechanicznych tego narządu. Nie wymaga od pacjenta żadnych szczególnych przygotowań, nie powoduje powikłań. Na USG prącia wykonywane przez doświadczonych specjalistów zapraszamy do Szpitala Mazovia w Warszawie!

USG prącia – podobnie jak każde inne badanie ultrasonograficzne – jest zupełnie bezpieczne dla pacjenta, nie wiąże się z żadnymi dolegliwościami bólowymi czy groźbą powikłań. Podczas badania wykorzystuje się właściwości fal ultradźwiękowych o określonej długości. Są one emitowane przez specjalną głowicę przykładaną do ciała – wnikają w głąb organizmu, odbijają się od napotkanych tkanek, a echo tego odbicia wraca do głowicy. Program komputerowy przekształca echo na widoczny na monitorze obraz nie tylko budowy danego narządu, ale także jego pracy w czasie rzeczywistym.

USG prącia – wskazania

Choć urazy oraz choroby prącia statystycznie przydarzają się dość rzadko, to jednak istnieje takie ryzyko. Ze względu na szybkość wykonania, nieinwazyjność i bezbolesność, USG prącia jest badaniem pierwszego wyboru w diagnostyce takich urazów i schorzeń, jak:

 • złamanie prąca,
 • krwiak ciał jamistych,
 • choroba Peyroniego,
 • pęknięcie naczyń grzbietowej części penisa,
 • urazy cewki moczowej,
 • zaburzenia erekcji (tu jednak częściej zastosowanie znajduje USG dopplerowskie).

Jak przygotować się do USG prącia?

USG prącia nie wymaga od pacjenta szczególnych przygotowań. Należy jedynie zadbać o higienę okolic intymnych oraz wziąć ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną jeśli takowa istnieje. Przed rozpoczęciem USG prącia lekarz nakłada na penisa specjalny żel, którego zadaniem jest ułatwienie wnikania ultradźwięków w głąb organizmu oraz przesuwania głowicy po ciele. Całe badanie trwa nie więcej niż kwadrans.

USG prącia wykonujemy oczywiście w naszym Szpitalu Mazovia w Warszawie. Zapewniamy opiekę doświadczonych lekarzy, krótkie terminy oczekiwania i miłą, serdeczną atmosferę! Zapraszamy -> http://szpitalmazovia.pl/kontakt/.

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!