Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

USG przezodbytnicze

USG przezodbytniczne pozwala bardzo dokładnie zobrazować wszelkie nieprawidłowości i zmiany – również potencjalnie nowotworowe – w obrębie odbytu oraz odbytnicy. Dzięki jego wynikom lekarz może szybko zdiagnozować konkretne schorzenie i dobrać odpowiednie metody leczenia. Badanie to wykonać można w naszym szpitalu Mazovia w Warszawie!

USG przezodbytnicze przeprowadza się u pacjenta w pozycji leżącej na boku, z podciągniętymi kolanami. Na sondę ultrasonografu, która wielkością i kształtem przypomina ludzki palec, nakłada się specjalną osłonę oraz żel, który ułatwia wsunięcie sondy do odbytu na głębokość kilku centymetrów. Urządzenie przesyła obrazy do monitora, a lekarz może dokładnie ocenić wszystkie struktury anatomiczne odbytu i odbytnicy. USG przezodbytnicze może powodować u pacjenta pewien dyskomfort, ale nie jest bolesne – dlatego nie ma potrzeby stosowania znieczulenia.

USG przezodbytnicze – wskazania

Wśród wskazań do wykonania USG przezodbytniczego znajdują się:

 • problemy z wypróżnianiem,
 • nietrzymanie stolca,
 • bóle odbytu,
 • zmiany zapalne okolic odbytu,
 • podejrzenia nowotworów odbytu lub odbytnicy.

Badanie przeprowadza się także przed planowanymi zabiegami chirurgicznymi w obrębie odbytu lub już po ich wykonaniu w celach kontrolnych.

USG przezodbytnicze – jak się przygotować?

Na około 3-4 godziny przed planowanych badaniem należy wykonać lewatywę – masy kałowe zalegające w odbytnicy mogą bowiem utrudniać przeprowadzenie USG przezodbytniczego. Nie ma potrzeby zaprzestawania przyjmowania leków. W ciągu dwóch-trzech godzin przed badaniem lepiej powstrzymać się od jedzenia i picia. Posiłki poprzedniego dnia powinny być lekkie i niepowodujące wzdęć.

Badania nie wykonuje się u pacjentów z perforacją odbytu lub odbytnicy oraz ze znacznym zwężeniem odbytu.

Wszystkich pacjentów wymagających wykonania USG przezodbytniczego zapraszamy do Szpitala Mazovia w Warszawie. Zapewniamy pełną dyskrecję, poszanowanie godności i intymności pacjenta, a także opiekę doświadczonych lekarzy! Zapraszamy -> http://szpitalmazovia.pl/kontakt/.

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!